“Zebra” testē: cik ērts ikdienas vajadzībām ir elektroauto?

2 komentāri
“Zebra” testē: cik ērts ikdienas vajadzībām ir elektroauto?
EKRĀNUZŅĒNUMS

Runā, ka elektrība esot nākotne. “Zebra” veica testu ar elektroauto, kas ir tādās cenās, kādu Latvijas iedzīvotāji var atļauties.

Paradumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk pērk vidēji 12 gadus vecus auto cenu amplitūdā no 3000 līdz 6000 eiro. Tādā cenā bija arī “Zebras” izraudzītais 2012. gadā ražotais testa auto – uzlādējot ar to var nobraukt zem 100 kilometriem un pilnas bākas uzlāde izmaksā aptuveni 2 eiro.

Lai uzlādētu šo auto pilnībā, ir nepieciešamas aptuveni četras stundas. Ņemot vērā, ka ar šo auto nevar nobraukt pārāk lielus attālumus (ap 75 kilometriem), tad vadītājam ir ļoti būtiski laikus saplānot visas apstāšanās un uzlādes vietas. Jāņem vērā, ka arī pats uzlādes kabelis nav pārāk ērts, jo tas allaž atradīsies kaut kur uz zemes, dubļos tāpēc labāk nodrošināties ar cimdiem.

Pogu šajā auto ir ļoti maz – tikai pats minimums. Lai taupītu elektrību, var izvēlēties, piemēram, “City” jeb pilsētas režīmu, tomēr, pabraukājot pa ielām, nācās secināt, ka auto brauc gurdenāk un var būt visai sarežģīti iekļauties kopējā auto plūsmā. Ja nu galīgi nav jātaupa, tad labāk braukt parastajā virzienā.

Kā “ekstru” šā auto kontekstā var minēt, piemēram, bezmaksas stāvvietu pilsētā un arī braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu, tomēr kā pārliecinājās “Zebra”, realitātē braucot pa šo joslu nav lielas atšķirības.

Par elektroauto iegādi, visticamāk, domā tie, kuriem jau ir viena automašīna. Tiem, kuriem nav auto, ja vien nav jābrauc pilsētas apstākļos, ar vienu elektromobili iztikt būs grūti – šis auto noteikti nav tāds, ar ko pārvietoties starp pilsētām vai uz laukiem. Braucot tālākas distances, neizbēgami nāksies nokļūt situācijas, kurās būs svešiniekiem jāprasa atļauja palādēt savu auto.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā