“Zebra”: stāvvieta Jūrmalā pie Dzintaru koncertzāles – ārzemnieku slazds

Pievienot komentāru
“Zebra”: stāvvieta Jūrmalā pie Dzintaru koncertzāles – ārzemnieku slazds

Raidījums “Zebra” saņēmis skatītāju sūdzību, kuri norāda, ka Jūrmala neesot viesmīlīga pret saviem ciemiņiem.

Jūrmalas iedzīvotāja Anda Kārkliņa pamanījusi, ka pie Dzintaru koncertzāles parādījušās jaunas ceļa zīmes. Ja iepriekš tur atradās ceļa zīme “stāvēt aizliegts” ar apakšzīmi – “Izņemot ar Dzintaru koncertzāles atļaujām”, tagad tur parādījusies stāvvietas zīme – P. Taču nu jau zem tās teksts vēsta, ka tur stāvēt drīkst, taču tikai ar koncertzāles atļaujām.

“Atbrauc cilvēki, viesi no citām valstīm, kas nerunā latviski, ierauga, ka apstāties drīkst, droši vien noliek mašīnu un pēc tam saņem skaistu sodu,” nosaka Anda.

Šajā gadījumā Pauls Timrots akcentē, ka likumu, ka ceļazīmēm jābūt viegli uztveramām, neviens nav atcēlis, taču šajā gadījumā zīmes ir pārprotamas. Un tādēļ Jūrmalas dome izveidojusi nelatviski runājošo šoferu slazdu.

“Piemēram, atbrauc uz Dzintaru koncertzāli uz koncertu, viņš ierauga, ka tur ir stāvvieta un redz, ka uz biļetes rakstīts Dzintaru koncertzāle, arī stāvvietā domā, ka tas tieši viņam, un aiziet uz koncertu. Un beigās koncerts izrādās divas reizes dārgāks. Tas taču nemaz nav viesmīlīgi,” saka Timrots.

Plašāk par tematu – sižetā