“Zebra” skaidro visu, kas jāzina par soda punktiem un to samazināšanu

2 komentāri
“Zebra” skaidro visu, kas jāzina par soda punktiem un to samazināšanu
ZEBRA

Par dažāda rakstura un smaguma ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem papildus naudas sodam autovadītājiem tiek piešķirti pārkāpuma uzskaites punkti.

Kā šonedēļ skaidro raidījums “Zebra”, pārkāpumu uzskaites punktus ir iespējams samazināt, apmeklējot braukšanas apmācības kursus vai uzvedības korekcijas punktus.

CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris norāda, “savācot” 10 punktus jauniem autovadītājiem tiek atņemtas tiesības uz gadu, savukārt pārējiem autovadītājiem tiesības uz gadu tiek atņemtas, sasniedzot 16 punktus.

“Brīdināšanas jeb atgādināšanas kārtība ir šāda: pie četriem uzkrātiem soda punktiem autovadītājam tiek atsūtīta atgādinājuma vēstule ar aicinājumu braukt uzmanīgāk un ievērot šos satiksmes noteikumus, pie astoņiem punktiem ir pienākums iet uz braukšanas apmācības kursiem vai uzvedības korekcijas kursiem, pie 12 punktiem pieredzējušiem vadītājiem ir paziņojums par to, ka jākārto eksāmeni,” stāsta Teteris.

Kā izrādās, ka soda punktus var samazināt, nesagaidot astoņus soda punktus.

“Soda punktu samazināšana ir tāda, ka pie astoņiem punktiem, apmeklējot kursus vai psiholoģiskās korekcijas kursus, ir iespējams dzēst divus punktus. Neapmeklējot kursus, divi punkti tiek pieskaitīti. Tāda pati sistēma ir, sasniedzot 12 punktus. Ja vadītājs nokārto eksāmenus un iziet kursus pilnā apmērā, tad punktu skaits tiek samazināts. Ja tas netiek darīts, tad tie palielinās. Salīdzinoši nesen ieviests, ka pie četriem punktiem vadītājs var uz kursiem doties brīvprātīgi un soda punktu skaitu par diviem punktiem,” norāda Teteris.

Ko autovadītāji apgūst braukšanas kursos, šonedēļ devās skaidrot raidījums “Zebra”. “333” drošas braukšanas poligona instruktors Aleksandrs Voļskis norāda, ka kursos autovadītāji mācās pareizi rīkoties ar kontroles sistēmām – stūri, bremzēm un gāzes pedāli. Mācībās tiek apgūtas iemaņas plašā diapazonā, sākot ar maigām līdz agresīvām metodēm.

Plašāk skatieties raidījuma “Zebra” sagatavotajā sižetā!