“Zebra” skaidro: ko varam mācīties no smagās motocikla un automašīnas sadursmes pie Baltezera?

9 komentāri
“Zebra” skaidro: ko varam mācīties no smagās motocikla un automašīnas sadursmes pie Baltezera?
ZEBRA

Nesen netālu no Baltezera notikusi smaga motocikla un automašīnas sadursme, kas raisījusi asas diskusijas sociālajos tīklos. Šonedēļ raidījums “Zebra” skaidro, ko no šā ceļu satiksmes negadījuma var mācīties gan autovadītāji, gan motociklisti.

Kā norāda Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, šobrīd notiek notikušā ceļu satiksmes negadījuma izmeklēšana. Ir ierosināts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes.

“Es negribu ieslīgt detaļās, bet, skatoties video, es domāju, ka jebkurš redz, ka motocikla vadītājs pēc būtības pārkāpj noteikumus, braucot pa horizontālo ceļu apzīmējumu. Zinot, ka tajā ceļa posmā atļautais braukšanas ātrums ir 79 km/h… Ja tas autovadītājs, kurā brauc un filmē, un brauc uz 70 km/h, skaidrs, ka laikam arī motocikla vadītājs brauc nedaudz ātrāk, kā pieļauts,” norāda Krapsis.

Vienlaikus Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks akcentē: “Man negribētos pārsteidzīgi teikt, kurš vainīgs.”

Arī satiksmes eksperts Oskars Irbītis sarunā ar raidījumu “Zebra” atgādina, ka uz “saliņām” uzbraukt ir aizliegts. Tāpat eksperts norāda, ka motociklistiem ir atļauts apdzīt sastrēgumu, taču jāievēro piesardzība un jāpaliek savā joslā.

“No drošības viedokļa motociklista ātrumam nevajadzētu būt lielākam par 10 kilometriem virs automašīnas ātruma,” saka Irbītis.

Kā eksperti komentē notikušo ceļu satiksmes negadījumu, plašāk skatieties raidījuma “Zebra” sižetā!