“Zebra” skaidro: ko darīt ar “melno punktu” uz Rīgas apvedceļa?

1 komentārs
“Zebra” skaidro: ko darīt ar “melno punktu” uz Rīgas apvedceļa?
EKRĀNUZŅĒNUMS

Par “melnajiem punktiem” uz ceļiem uzskata tādas vietas, kur notiek būtiski vairāk avāriju nekā citur. Pavisam nesen publiskots jauns satiksmes negadījumu vietu saraksts, un “Zebra” devās uz pašu bīstamāko no tām.

Iepriekš pēc statistikas apkopošanas “Zebra” jau vairākkārt vēstīja par “melno punktu” uz Tallinas šosejas aiz Saulkrastiem, un tagad “Latvijas Valsts ceļi” patiešām ir apņēmušies šo vietu sakārtot.

Pēc jaunākajiem datiem, bīstamākais “melnais punkts” Latvijā atrodas uz Rīgas apvedceļa pie Cekules.

Kādu brīdi pavērojot šo krustojumu, pārņem baisas sajūtas. Šajā vietā ir atļauti kreisie pagriezieni visos virzienos, un, lai izbrauktu uz šosejas, ir jāstāv pret kalnu, kas jau tā ir apgrūtinoši, bet ziemā, kad slīd, var būt īpaši bīstami. Un pats trakākais ir tas, ka šajā krustojumā drīkst apdzīt, jo uz šosejas ir pārtrauktā līnija. Šī ir ļoti bīstama vieta, un agrāk vai vēlāk te var notikt traģiski negadījumi.

Varētu domāt – kam gan ir vajadzīgs pagrieziens no Rīgas apvedceļa un kaut kādu grantētu, bedrainu ceļu? Tomēr, pabraucot kādu gabaliņu pa šo ceļu, var nonākt Sauriešu ciematā. Pirms tam ir vēl viens ciemats – Upeslejas -, un šajā apkaimē dzīvo daudz cilvēku.

Un vispār tā ir visas Latvijas problēma: viena gabalā tiek būvētas jaunas mājas un attīstītas teritorijas. Negribot taisīt savu ceļu, pēc tam “pa taisno” pieslēdzas galvenajiem ceļiem. Šādi mēs paši sev nozogam šosejas. Tāpēc jādomā par to, kā saglabāt lielos ceļus, pa kuriem notiek galvenā satiksme jeb valsts “asinsrite” un kā notiks pieslēgumi, lai katrs tiktu uz savām mājām.

Kādi varētu būt risinājumi iepriekš minētajā krustojumā? Lai arī šis, iespējams, ir smags temats, tomēr Sauriešu iedzīvotājiem būtu jāapzinās, ka viņi dzīvo tālāk no Rīgas apvedceļa, nekā viņiem līdz šim šķita.

Loģiskākais risinājums būtu šo bīstamo krustojumu likvidēt, un tā vietā braucēji varētu izmantot krustojumus, kas atrodas nedaudz tālāk un ir regulējami ar luksoforu. Ja vajag virzienā uz Tallinu, tad var braukt līdz Līčiem un tad uz apvedceļu, bet, ja vajag virzienā uz Salaspili, jābrauc uz tiem Sauriešiem, kas atrodas uz Tīnūžu ceļa, un pēc tam caur luksoforu uz šoseju.

Katram, kurš ir “pieslēdzies” lielajai šosejai tur, kur pagadās, tomēr ir jāapzinās, ka viņš dzīvo nedaudz tālāk no mērķa, nekā viņš bija iedomājies līdz šim.

Vairāk par tematu – raidījum “Zebra” sižetā