“Zebra” skaidro: kas turpmāk jāzina elektroskūteru vadītājiem

Pēdējos gados uz ceļiem un ielām parādījušies elektroskūteri. It kā viss ir jauki – nākotne un elektrība -, bet ir vairāki desmiti cietušo un pat divi bojāgājušie. Ar aparātu, kas brauc 25 km/h.

Atpakaļ uz rakstu

7 komentāri

 • Ash Ketchum

  Ash Ketchum

  Ja aizliegs braukt pa ietvi, tad ar savu stulbo likumu panāks līķu skaita pieaugumu. Nu tav tas verķis tik stabils un labi bremzējams, lai varētu droši braukt blakus mašīnām.
 • Vanda

  Vanda

  Vakar iegādājos skūteri, ātrums tiešām pamatīgs, plānoju iegādāties ķiveri un aizsargus, jo ir cilvēki, kas nāk pretī (pārvietojos pa velo celiņu, tomēr transportlīdzeklis) un pat pēc zvaniņa signāla blenž ar platu smaidu seja un kopistiski norobežo visu, VISU celiņu, gan gājēju, gan velo, rezultātā lidoju uz asfaltētā ceļa- šiem skūteriem katrs negludums var būt liktenīgs. Bet jā, noteikumus vajag, tīri neapdomīgu cilvēku dēļ, pārējiem noteikumi nebūs nekas īpašs.
  • Elektroskūterists

   Elektroskūterists

   Gājējiem pēc likuma vienmēr ir priekšroka un skūtera ātrumu var regulēt - tev nav jābrauc visu laiku uz tiem 25-30km/h, brauc ar ātrumu, kas ir atbilstošs situācijai. Starp gājējiem vispār ir neprāts braukt ātrāk par 10km/h, jo gājēji mēdz mainīt joslas, vai arī kādu vienkārši var aizķert, un ja brauc ātrāk par 15km/h, tas var smagi beigties.
 • Kristīne Androne

  Kristīne Androne

  Jaunieši neprot ar moto rolleriem uzvesties dzīvajā satiksme un ja vēl šitie parādīsies vispār 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
  • Elektroskūterists

   Elektroskūterists

   Parādīsies.... vispār jau cūkas var vadīt jebkādu transporta līdzekli, tam nav obligāti jābūt motorollerim vai skūterim. Arī starp autovadītājiem, motociklistiem, rolleristiem un velosipēdistiem atrodas īpašie gadījumi.
 • sen bija

  sen bija

  laiks nolikt pie vietas tos braucējus.Vajag aizliegt braukt pa velo celiņiem,ietvēm.Lai brauc pa ielu tāpat kā motorolleri.Un ir redzēts,ka brauc pa 2 uz viena,tāpat brauc sīkie kuriem nav vēl 14 gadi.
  • Elektroskūterists

   Elektroskūterists

   Piekrītu par aizliegšanu braukt 2 uz viena un vecuma ierobežojumu (no 14), bet aizliegt pārvietoties pa ietvēm / veloceliņiem būtu neprāts, jo šiem verķiem, tāpat kā velosipēdiem nav pagrieziena signālu, turklāt pagriezienu arī ar roku braucot nevar parādīt. Domāju, ka vajag atļaut hibrīdvariantu - ja nav veloceliņa, vai normālas ietves, tad skūteristi var atrasties uz braucamās daļas, bet tikai šo noteikto posmu.

   Par braukšanas kultūru - arī velosipēdistiem tā pieklibo. Braucot ar elektroskūteri katru dienu ievēroju vairākus gadījumus, kad kāds brauc pret noteikumiem - pa pretējo pusi, divi viens otram blakus, vai pāri pie sarkanās gaismas, tā kā problēma ir ne tikai skūteros.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!