“Zebra” skaidro: kas jāzina par kondicionieriem automašīnās?

0 Komentāru
“Zebra” skaidro: kas jāzina par kondicionieriem automašīnās?
Ekrānuzņēmums/"Zebra"

Kondicionieri var uzskatīt par vienu no mītiskajām automašīnas detaļām. Neviens nezina, kā tas strādā, kā to noregulēt, dažs domā, ka kondicionieris nepieciešams vien vasarā. Raidījums “Zebra” devās noskaidrot, – kā ir patiesībā.

Kā skaidro “Amserv motors” servisa vadītājs Mārtiņš Veilands, lietojot kondicionieri, nevajadzētu izvēlēties pārāk zemu temperatūru.

Tam piekrīt arī otorinolaringoloģe Līva Sperla-Skritņika, viņa skaidro: “Kā jebkura ierīce, arī kondicionieris jālieto saprātīgi. Nevajadzētu pārspīlēt ne ar temperatūrām, ne lietošanas ilgumu. Temperatūra būtu vēlama ap +23…+24 grādiem. Jo mazāka starpība starp āra un iekšas temperatūrām, tad arī tās slimības nenāks.”

Viens no mītiem, kas izskanējis saistībā ar kondicionieriem, tajos atrodas dažādi baciļi.

“Ja kondicionieris nav sen lietots un nav pareizi apkopts, varbūt vecs modelis, protams, jebkurā kondicionierī var uzkrāties kādi alergēni – putekļi. Mikrobi arī var, ja ir mitra vide bijusi. Tas viss tur var būt. Ja cilvēks ieslēdz kondicionieri pēc desmit gadu nelietošana, kaut kas tur iznāks ārā,” min Sperla-Skritņika.

Video: kas jāzina par kondicionieriem un to ietekmi un mūsu veselību?

0 Komentāru