“Zebra” skaidro: kas jāzina par jaunumiem ceļu satiksmes pārkāpumu sodu samaksā?

7 komentāri
“Zebra” skaidro: kas jāzina par jaunumiem ceļu satiksmes pārkāpumu sodu samaksā?
ZEBRA

Turpmāk sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē būs jānomaksā 30 dienu laikā. Raidījuma “Zebra” veiktajā aptaujā daļa iedzīvotāju norādījuši, ka būtu ar mieru nomaksāt sodu 30 dienu laikā, ja vien, samaksājot ātrāk, šis sods būtu mazāks.

Proti, apzinīgie šoferīši maksā mazāk, tie, kas grib strīdēties, – vairāk. “Bet sistēma šobrīd nav tāda, sistēma ir tāda, ka pēc 30 dienās atnāks zvērinātie tiesu izpildītāji,” bilst raidījuma vadītājs Pauls Timrots.

Autovadītāji iepriekš raduši nomaksāt sodus, veicot tehnisko apskati, taču tagad tas jāveic 30 dienu laikā. “Pēc 30 dienām policijai ir jāsūta lieta tiesu izpildītājam piedziņai. Kolīdz nosūtīs tiesu izpildītājam, ir papildu izdevumi,” skaidro Valsts policijas pārstāvis Andris Locs.

Tiesu izpildītājs piereģistrēs izpildlietu, kā arī nosūtīs ierakstītu vēstuli parādniekam, kurā norādīts, ka ir pienākums nomaksāt šo parādu un izpildes izmaksas.

“Šajā paziņojumā ir norādītas 10 dienas samaksai, un šajās 10 dienās darbojas tāds koeficients, kas samazina tiesu izpildītāja izdevumus apmēram uz pusi. Tāpēc, ja paspēj samaksāt 10 dienās, var rēķināties ar mazākiem izpildes izdevumiem. Ja palaists garām šis 10 dienu termiņš, būs jārēķinās, ka jāsamaksā parāds un visi sprieduma izpildes izdevumi,” skaidro zvērināta tiesu izpildītāja Inta Kešāne.

Video: plašāk par sodu apmaksas kārtību skatieties “Zebra” sižetā!