“Zebra” skaidro: kādēļ cilvēki internetā aizstāv pārgalvīgus autobraucējus?

1 komentārs
“Zebra” skaidro: kādēļ cilvēki internetā aizstāv pārgalvīgus autobraucējus?
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pirms pāris nedēļām raidījums “Zebra” sociālajos tīklos publicēja video, kurā redzams, kā daži autovadītāji diezgan bezbailīgi apdzen pārējos ceļu satiksmes dalībniekus. Pēcāk pārsteigumu raidījuma veidotājiem sagādāja cilvēku reakcija – cilvēki šajās apdzīšanās vainoja tos, kuri tiek apdzīti.

“Es nevarēju saprast, kāpēc neviens neuztraucas par maršruta autobusu, kas traucas tumsā pa pretējo joslu, bet vaino tos, kuriem autobuss brauc garām. Tad nu nolēmu, ka šādi jautājumi jāuzdod speciālistam – kāpēc cilvēki rīkojas citādāk nekā gaidījām,” saka raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Kā paskaidroja kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa, psihologi šādu uzvedību sauc par kognitīvo disonanci. “Ja mēs neesam kontaktā ar sevi un nesaprotam, ko darām, tad, visticamāk, ļoti būtisku informācijas daļu vienkārši ignorēsim. Šajā gadījumā, ja es redzu, ka kāds cilvēks pārkāpj noteikumus un saprotu – es arī tā daru, tad tas nozīmē, ka man gribēsies atrast attaisnojumus šai uzvedībai, lai justos mierā ar sevi,” norāda Ābeltiņa.

Video: eksperte skaidro, kādēļ cilvēki aizstāv pārgalvīgus autobraucējus?

TOP komentāri

  • latvietis
    0 0 0

    latvietis

    Tie, kas apdzen un tie ,kas viņus aizstāv ir ''viena kaluma'' muļķi,kas iedomājas, ka viņiem viss ir atļauts un likumi uz viņiem neattiecas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl