“Zebra” skaidro, kā rūpēties par akumulatoru, lai paildzinātu tā “mūžu”

1 komentārs

Mēs dzīvojam laikā, kad ikvienam sabiedrības loceklim mājās ir vismaz viens priekšmets vai transportlīdzeklis, kura darbināšanai nepieciešams akumulators. Nereti nākas nonākt situācijā, kad izlādējas šis akumulators, un raidījums ”Zebra” ir noskaidrojis, kā panākt, lai paildzinātu akumulatoru mūžu.

”APF Motors Yuasa” tirdzniecības vadītājs Mairis Levans atklāj, ka visdrošākais veids, kā panākt, lai akumulators darbotos ilgi, ir tā uzlāde. Ja priekšmets netiek ilgstoši darbināts, piemēram, trimmeris, tad tā akumulatoru vēlams uzlādēt. Mūsdienu tehnoloģijas ir izstrādātas tā, ka akumulatorus ir ļoti vienkārši pieslēgt pie strāvas padeves, un automātiskie lādētāji pastāvīgi uztur vislabāko spriegumu.

Levans uzsver, ka svarīgākais, noliekot tehniku uz ilgāku laiku, ir nepieciešams pārliecināties, ka akumulators ir uzlādēts. Ja tehnika uz ziemu tiks ļoti labi uzlādēta, tad tai nekas nenotiks. Pretēji sabiedrībā valdošajam maldīgajam uzskatam par aukstumu un akumulatoriem tie vislabāk uzglabājas ziemā un to ienešana siltā telpā ir vislielākā kļūda.

Motociklam akumulatora uzlādi visvienkāršāk pārbaudīt, iedarbinot aizdedzi un pārliecinoties, vai panelī iedegas lampiņas. Pēc tam ir jāizspiež sajūgs un jāieliek otrajā vai trešajā ātrumā. Pēc tam, kad ir ieslēgts otrais ātrums, motocikls ir jāsāk stumt, cik vien ātri ir iespējams, un jāatlaiž sajūgs, vajadzības gadījumā jānospiež arī startera poga. Līdzko motocikls ir piedarbināts, būtu nepieciešams atkal izspiest sajūgu un atstāt motociklu darbojamies.

Par normālu akumulatora mūžu automašīnām tiek uzskatīti pieci gadi, bet ar nosacījumu, ka par to ir jārūpējas.

1 komentārs