“Zebra” skaidro, kā rīkoties vietās, kur galvenais ceļš maina virzienu

1 komentārs

Kā pareizi rīkoties vietās, kur uzstādītā zīme norāda, – galvenais ceļš maina virzienu? Atbildes uz šo jautājumu šonedēļ šķetina raidījums “Zebra”.

CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis skaidro, – ja galvenais ceļš maina virzienu, tas nosaka, ka autovadītājam ir prioritāte, kur galvenais ceļš turpina savu virzienu. Savukārt, ka galvenais ceļš maina virzienu pa labi vai kreisi, autovadītājam ir jāinformē citi ceļu satiksmes dalībnieki par savu tālāko kustību, ieslēdzot virziena rādītāji.

“Gadījumos, kad mēs turpinām kustību taisni un braucam nost no galvenā ceļa, mums virziena rādītājs nav jāieslēdz, jo mēs savu kustību turpinām taisni,” bilst Lūsis.

Tāpat viņš atgādina, – ja autovadītājs turpina kustību pa galveno ceļu, kas maina virzienu, piemēram, uz kreiso pusi, uz ceļa jāieņem kreisais malējais stāvoklis. “Ja mēs turpinām braukt taisni, tad, izbraucot no krustojuma robežām, mums jāatrodas savā braukšanas joslā, tātad jāveic pārkārtošanās. Šajā gadījumā priekšroka ir tam autovadītājam, kuram labā puse ir brīva,” saka Lūsis.

Pavisam sarežģīti ir šādās vietās ir veikt apgriešanās manevru, – norāda raidījums “Zebra”. Šādās situācijās CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs iesaka saprast, vai autovadītāji, kas tuvojas no kreisās puses, ir sapratuši nodomu veikt apgriešanās manevru.