“Zebra” skaidro: kā rīkoties, ieraugot militārās tehnikas kolonnu satiksmē, – apstāties ceļa malā vai turpināt braukšanu?

8 komentāri

Autovadītāji nereti nav pārliecināti, kā rīkoties, ieraugot militāro kolonnu pārvietojamies pa autoceļu, – apstāties ceļa malā vai turpināt braukšanu.

Lai noskaidrotu situāciju un pareizo rīcību, raidījums “Zebra” devās braucienā kopā ar militāro policiju un 30 militārās tehnikas vienībā. “Tas bija iespaidīgi. Braucām, un visi mums deva ceļu un stājās malā. Bet ne vienmēr viss rit tik gludi un bez problēmām, tādēļ noskaidrojām, kas jādara, ja tuvojas militārā kolonna,” stāsta raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Dāvis Kalniņš
MP karavīrs

Mūs diezgan mazāk ņem vērā nekā Valsts policiju. Brīžiem liekas, ka autovadītājs nezina, kas jādara. Autovadītāji bieži apjūk, un tādā veidā rodas pārpratumi.

Kā noskaidroja raidījums, – redzot militārās tehnikas kolonnu, autovadītājiem jāapstājas ceļa labajā malā. Šis manevrs jāveic droši, pārliecinoties par pietiekamu distanci no citām automašīnām. Tāpat, stājoties ceļa malā, nav nepieciešams ieslēgt avārijas signālu.

Šīs lietas jāņem vērā, ieraugot militārās tehnikas kolonnu ceļu satiksmē:

  • kolonna sākas ar automašīnu, kurai bākugunis sarkanā un zilā krāsā, kā arī skaņas signāls;
  • kolonna beidzas ar automašīnu, kurai ir bākugunis zilā krāsā un skaņas signāls;
  • redzot pirmo automašīnu kolonnas sākumā, jāveic apstāšanās ceļa labajā malā un tur arī jāpaliek līdz brīdim, kad kolonna būs pabraukusi garām;
  • apstāšanās ceļa malā jāveic droši, pārliecinoties par distanci no citām automašīnām;
  • ja sanācis nokļūt aiz militārās kolonnas, to nevajag apdzīt, bet gan jārēķinās ar vismaz 40 minūtēm, kad kolonna piestās un palaidīs garām.
8 komentāri