8 komentāri

Autovadītāji nereti nav pārliecināti, kā rīkoties, ieraugot militāro kolonnu pārvietojamies pa autoceļu, – apstāties ceļa malā vai turpināt braukšanu.

Lai noskaidrotu situāciju un pareizo rīcību, raidījums “Zebra” devās braucienā kopā ar militāro policiju un 30 militārās tehnikas vienībā. “Tas bija iespaidīgi. Braucām, un visi mums deva ceļu un stājās malā. Bet ne vienmēr viss rit tik gludi un bez problēmām, tādēļ noskaidrojām, kas jādara, ja tuvojas militārā kolonna,” stāsta raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Dāvis Kalniņš
MP karavīrs

Mūs diezgan mazāk ņem vērā nekā Valsts policiju. Brīžiem liekas, ka autovadītājs nezina, kas jādara. Autovadītāji bieži apjūk, un tādā veidā rodas pārpratumi.

Kā noskaidroja raidījums, – redzot militārās tehnikas kolonnu, autovadītājiem jāapstājas ceļa labajā malā. Šis manevrs jāveic droši, pārliecinoties par pietiekamu distanci no citām automašīnām. Tāpat, stājoties ceļa malā, nav nepieciešams ieslēgt avārijas signālu.

Šīs lietas jāņem vērā, ieraugot militārās tehnikas kolonnu ceļu satiksmē:

  • kolonna sākas ar automašīnu, kurai bākugunis sarkanā un zilā krāsā, kā arī skaņas signāls;
  • kolonna beidzas ar automašīnu, kurai ir bākugunis zilā krāsā un skaņas signāls;
  • redzot pirmo automašīnu kolonnas sākumā, jāveic apstāšanās ceļa labajā malā un tur arī jāpaliek līdz brīdim, kad kolonna būs pabraukusi garām;
  • apstāšanās ceļa malā jāveic droši, pārliecinoties par distanci no citām automašīnām;
  • ja sanācis nokļūt aiz militārās kolonnas, to nevajag apdzīt, bet gan jārēķinās ar vismaz 40 minūtēm, kad kolonna piestās un palaidīs garām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl