“Zebra” skaidro: kā pareizi nogriezties no Krasta ielas “palīgielas”

3 komentāri
“Zebra” skaidro: kā pareizi nogriezties no Krasta ielas “palīgielas”
EKRĀNUZŅĒMUMS

Krasta ielai Rīgā atšķirībā no citām ielām ir arī “palīgiela”, autovadītāji iegriežas “palīgielā” un tikai tad nogriežas, kur nu katram vajag. Šobrīd internetā klīst pamācība, kā pareizi šo vietu izbraukt, taču, pēc “Zebras” domām, jābrauc ir citādāk.

“Zebra” novēro, ka Krasta ielas “palīgielā” bīstamākais ir citu autovadītāju pārsteigšana. “Un šajā situācijā sanāk vairāki pārsteigumi. Ja, piemēram, mašīna, braucot uz 70 km/h, nogriežas “palīgielā” un pēkšņi izdomā iegriezties benzīntankā, skaidrs, ka vadītājs pārsteidz visus, kas brauc aiz muguras,” secina Pauls Timrots.

Tieši tas pats notiek, ja vadītajam jau ir izdevies sākt manevru pa labi, tiek pārsteigti visi, kas jau brauc pa labo joslu. “Pilns ar pārsteigumiem un skaidrs, ka pārsteigumi kādreiz beigsies ar avāriju,” norāda Timrots.

Bet, kā nokļūt savā galamērķī? Iebrauktuves “palīgielā” ir ik pa brīdim. Vadītajam vajag iepriekš iegriezties, nevis pēdējā brīdī un jau laikus braukt pa labo pusi. Tad var normāli veikt labo pagriezienu, skaidro “Zebra”.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

“Pat ja šobrīd man kāds netic, ka tā ir jādara, paņemiet navigācijas aplikāciju, ievadām kādu adresi Krasta ielas malā. Un tad redzēsiet, ka arī navigācija jūs vedīs vienu iebrauktuvi iepriekš un tad pa labo malu uz priekšu,” stāsta Pauls Timrots.

Plašāk par tematu – sižetā