“Zebra” skaidro: kā pareizi lietot kondicionieri, lai izvairītos no saslimšanas

0 Komentāru

Lielai daļai cilvēku automašīnas kondicionieri saistās ar ausu iekaisumu un saaukstēšanos. TV3 raidījums ”Zebra” skaidro kā pareizi lietot kondicionieri, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

Viens no galvenajiem droša kondicioniera priekšnoteikumiem – atbilstošas temperatūras izvēle tā, lai nebūtu pārāk krasas atšķirības starp ārā esošo temperatūru un automašīnas salonā esošo.

”Pirmkārt, kondicionieris ir jālieto saprātīgi – nevajadzētu pārspīlēt ar temperatūras izvēli un lietošanas ilgumu, kā arī izvēlēties atbilstošu laiku. Ja cilvēks kvalitatīvu kondicionieri uzregulē uz attiecīgu temperatūru un cirkulācija ir izdalīta pa visu mašīnas salonu, tad no saslimšanas ir ļoti viegli izvairīties,” skaidro medicīnas centra ”ARS” otorinolaringoloģe Līva Šperla-Skritņika.

Lai uzturētu kondicionieri labā kārtībā, tas pildītu savas funkcijas un neradītu veselības problēmas, tas ir jākopj. Kondicionieru dezinfekciju parasti var veikt automašīnu servisos, bet veikalos ir iespējams iegādāties arī aerosolus kondicioniera sistēmas iztīrīšanai.

”Amserv motors” servisa vadītājs Mārtiņš Veilads skaidro, ka arī ziemā kondicionierus ir vērts lietot, jo tas savāc visu lieko mitrumu, kas atrodas autosalonā un novērš logu aizsvīšanu.

0 Komentāru