“Zebra” skaidro: cik piemērota vieta motocikliem ir mežs?

8 komentāri
“Zebra” skaidro: cik piemērota vieta motocikliem ir mežs?
EKRĀNUZŅĒMUMS

Janvāra sākumā Madonas pusē, ar kvadriciklu iebraucot pāri ceļam pārvilktā trosē, bojā gāja vīrietis. Šis notikums ir raisījis asas diskusijas: kur motociklisti drīkst pārvietoties, kā arī vai mežs ir tam piemērota vieta.

Pēc traģēdijas sociālajos tīklos publika sadalījās divās daļās. “Vieni trošu licēju kritizēja, otri teica, – nav ko te braukāt,” norāda Pauls Timrots. Viņš trošu licējus salīdzina ar medniekiem. “Viņi arī lamatas liek uz zvēru takas, kur ir droši, ka kāds ies. Tad arī trosi kāds liek tur, kur ir diezgan drošs, ka kāds brauks,” pauž Timrots.

Viedokļi dalās arī nozaru ekspertu vidū. Motobraucējiem ir savi argumenti.

“Skaidrs, ka kādam var nepatikt, ja kāds “nesas”. Jebkurā sporta veidā var atrast. Es “kaitoju” arī. Un Igaunijā tiem, kas dzīvo vasaras mājiņās, traucē, ka es horizontu piesārņoju, un ir reāla problēma. Tur pat ir šauts uz cilvēkiem. Tas ir tieši tas pats stāsts, mēs vienkārši viens otram “besījam”. Un man liekas, ka tas ir tas īstais stāsts, nevis motociklisti,” uzskata motobraucējs Dāvis Drande.

Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols gan akcentē, – transportlīdzekļi drīkst pārvietoties tikai pa ceļiem vai dabīgām brauktuvēm.

“Gan meža likums nosaka šādu ierobežojumu mehāniskiem transportlīdzekļiem, gan arī noteikumi par īpašām dabas teritorijām un to apsaimniekošanu. Un tas princips ir vienkāršs – var braukt pa ceļu, var braukt pa dabīgo brauktuvi, bet ir īpašās dabas teritorijas, kur arī tas ir aprobežots, bet nevar braukt nost,” norāda Ozols.

Tāpat eksperti pauž, ka motociklisti bojā augsnes virskārtu, augus, kas tur mīt. Motocikli mežā radot arī ugunsbīstamību, jo izplūdes no karstajiem kolektoriem var izraisīt ugunsgrēku. Tikmēr motociklisti norāda, – lielākā daļa motobraucēju noteikumu ievēro, bet tos, kuri to nedara, nepieciešams izglītot.

Plašāk par tematu – “Zebras” sižetā