“Zebra” skaidro, cik patiesībā liela ir Rīga, salīdzinot to ar pasaulē zināmām vietām

0 Komentāru

Liela daļa cilvēku kaut reizi dzīvē ir aizdomājušies par to, cik tad patiesībā liela ir Rīga salīdzinājumā ar citām pasaulē labi zināmām vietām. Raidījums ”Zebra” centās noskaidrot, kas tad ir lielāks – Centrālparks Ņujorkā vai mūsu pašu Vecrīga.

Ne retais vien kaut reizi ir sūkstījies par attālumu, kāds jāmēro no viena punkta līdz otram, kaut tie atrodas dažu sabiedriskā transporta pieturu attālumā viens no otra. Liela daļa cilvēku pa Rīgas ielām izvēlas pārvietoties ar velosipēdu, elektroskūteriem, automašīnām vai sabiedrisko transportu, bet cilvēki citur pasaulē tikpat lielus un vēl lielākus attālumus labprāt mēro kājām.

Piemēram, Frankfurtes lidostu iespējams ietilpināt tā, ka tā šķērso Ķīpsalu, robežojas ar Akmens tiltu un otrā Rīgas galā robežojas ar Biķernieku mežu, Skanstes ielu un Pļavniekiem. Un tā ir tikai viena lidosta, kas ir gandrīz tikpat liela, cik Rīga.

Tāpat visiem ļoti labi zināma ir Disnejlenda Parīzē, kur vecāki ar bērniem gatavi pavadīt visu dienu un mērot ceļu no vienas atrakcijas līdz otrai ar kājām. Bet patiesībā Disnejlenda, uzliekot to uz Rīgas kartes, aptver Kluso centru un Vecrīgu, robežojoties ar ”Arēnu Rīga”, Grīziņkalnu, Lāčplēša ielu un Vanšu tiltu.

Savukārt, salīdzinot Rīgu ar Centrālparku Ņujorkā, var skaidri redzēt, ka tas stieptos no Akmens tilta līdz VEF. Centrālparks ir tā vieta, kur cilvēki dodas pastaigās, lai izbaudītu dabu pilsētā.

Iespējams secināt, ka cilvēki dažas vietas ir gatavi uztver kā labi staigājamas, piemēram Disnejlendu vai Centrālparku, bet dažas, daudz mazākas, nepieciešams mērot ar sabiedrisko transportu.

0 Komentāru