“Zebra” skaidro: cik lielu piekabi drīkst vest ar B kategorijas tiesībām?

0 Komentāru

Raidījums “Zebra” skaidro, cik lielu piekabi drīkst vest ar B kategorijas tiesībām, kādai piekabei nepieciešama speciāla kategorija B,E un ko nozīmē 96. kods tiesībās?

Ikviens autovadītājs drīkst braukt ar mašīnu, kuras svars nepārsniedz 3500 kilogramu, un pieāķēt aizmugurē piekabi līdz 750 kilogramiem. Visa šā vezuma kopējā pilnā masa drīkst sasniegt 4200 kilogramu.

Izrādās, ka 96. kods tiek iegūts, iegūstot B kategorijas autovadīšanas tiesības. Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt B kategorijas transportlīdzekli, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir nokārtojis transportlīdzekļa vadīšanas eksāmenu un kuram transportlīdzekļu vadītāja apliecībā par to izdarīta attiecīga atzīme (96. kods), atļauts vadīt B kategorijas vilcēja savienojumu ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kilogramus, ja šā savienojuma pilna masa pārsniedz 3500 kilogramus, bet nepārsniedz 4250 kilogramus.

Vai ar B kategorijas tiesībām drīkst vilkt lielāku piekabi? Noskaties sižetu un uzzini, kā ir ar piekabēm citās situācijās.

0 Komentāru