“Zebra” skaidro: ar ko šobrīd jārēķinās, kārtojot teoriju un braukšanas eksāmenus?

Pievienot komentāru
“Zebra” skaidro: ar ko šobrīd jārēķinās, kārtojot teoriju un braukšanas eksāmenus?
EKRĀNUZŅĒMUMS

Vīrusa izplatība ir ieviesusi savas korekcijas arī autoskolu darbā. “Zebra” devās pārliecināties, ar ko tagad jārēķinās tiem, kuri vēlas iegūt vadītāja apliecību.

Saistībā ar pulcēšanās aizliegumiem vienu brīdi bija iestājusies pauze, taču tagad braukšanas skolās darbs ir atsācies – darbojas gan teorētiskie eksāmeni, gan praktiskā braukšana. Tomēr ir vairākas izmaiņas, kas jāņem vērā.

Tiem, kuri vēlas nokārtot motobraucēja tiesības tagad, drošības apsvērumu dēļ jāierodas ar savu ķiveri, cimdiem un aizsargtērpu. Vēl līdzi nepieciešams paņemt arī telefona austiņas, kas derēs ķiverē – tās būs nepieciešamas saziņai pa rāciju. Pēc katra klienta tiek dezinficētas tās motocikla virsmas, kur viņš pieskāries. Savukārt, lai pieteiktos nodarbībām vai eksāmeniem, klienti tiek aicināti to darīt internetā.

Tāpat atsākusies C, CE un C (95) kategorijas eksāmenu kārtošana kravas auto vadītājiem. Arī šeit jārēķinās ar nelielām izmaiņām – eksāmena laikā kravas auto vadītājs un instruktors ir atdalīti ar modificētu starpsienu, kas darīts drošības apsvērumu dēļ. Tāpat tiek dezinficētas visas virsmas un iespējamās kontakta vietas. Tiklīdz būs zināms, ka tiks pieņemti arī B kategorijas eksāmeni, CSDD sazināsies ar klientiem individuāli.

Lai tiktu pie braukšanas eksāmena, vispirms ir jānoliek teorijas eksāmens, taču sociālās distancēšanās dēļ izmaiņas piedzīvojusi uzgaidāmā telpa un klase, kurā norisinās eksāmeni. Ja kādreiz tajā atradās 20 datori, tad šobrīd rindas ir pamatīgi paretinātas un klasē vienlaikus var atrasties tikai pieci cilvēki. Tas ietekmējis arī rindas uz eksāmeniem, un cilvēki piesakās iepriekš. Protams, arī šajās vietās tiek ievēroti visi dezinfekcijas un drošības pasākumi.

Iedzīvotāji, dodoties uz eksāmeniem, ir aicināti norēķināties e-pakalpojamos, lai nebūtu jāiet uz kasi.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā