“Zebra”: saulesbrilles autovadītājiem – kā izvēlēties sev piemērotākās

Pievienot komentāru

Ja ziemas sezonā uz darbu un no tā pārsvarā jābrauc tumšajā laikā, tad pavasarī, kad saule spīd arvien vairāk, tā var radīt apgrūtinājumus šoferiem. Risinājums ir braukšanai piemērotas saulesbrilles, un “Zebra” vēlējās uzzināt, kādas vislabāk izvēlēties.

Lai arī saulesbrilles tiek uzskatītas par modes aksesuāru, tās pilda ļoti noderīgu funkciju. Kā apliecina optometriste Jeļena Stūriška, saule samazina redzes kvalitāti, tāpēc saulesbriļļu lietošana šoferiem ir būtiska.

Mazliet sarežģītāka situācija ir tiem šoferiem, kuriem brilles redzei ir nepieciešamas arī ikdienā. Tomēr arī šādā situācijā ir risinājumi.

Viens variants ir optiskās saulesbrilles, kas visu laiku ir vienā tonī un intensitātē. Otra iespēja ir mainīgās saulesbrilles jeb fotohromās brilles, kuras laikā, kad nav spilgta saule, ir tikpat kā caurspīdīgas, taču saulainā laikā kļūst tumšākas. Autovadītājiem nepieciešamas saulesbrilles, kas reaģē ne tikai uz ultravioleto starojumu, bet arī uz spilgtu gaismu. Tā kā automašīnas stikls bieži vien aiztur ultravioleto starojumu, šī veida brilles var “nenokrāsoties”, un tas var radīt vilšanos, tāpēc svarīgi, jau pasūtot brilles, teikt, ka tās tiks izmantotas arī braukšanai ar auto.

Šoferiem, kuriem ir redzes problēmas, būtu nepieciešams arī rezerves briļļu pāris, jo situācijās, kad ar vienu pāri kas atgadās, var droši sēsties pie stūres.

Ekonomiskāks variants 15-20 eiro robežās ir tā dēvētie briļļu “klipi”, kas tiek piestiprināti uz parastajām brillēm. Arī tie nodrošina aizsardzību pret sauli, bet var gadīties, ka ar laiku “klipi” var saskrāpēt optiku.

Katrā ziņā iespēju ko izvēlēties netrūkst. Pats svarīgākais, dodoties pie optometrista, būtu konkrēti izstāstīt, kādām vajadzībām konkrētās brilles tiek iegādātas, un tad saņemsiet pareizo padomu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā