”Zebra”: saņemiet ar airi pa seju – Juglas ielā pie “IKEA” būs jauni luksofori

11 komentāri
”Zebra”: saņemiet ar airi pa seju – Juglas ielā pie “IKEA” būs jauni luksofori
Foto: "Zebra"

Juglas iela ir visai progresīva iela ar apļveida krustojumiem un raitu satiksmi. Bet tagad šeit tiek celts mēbeļu giganta ”IKEA” veikals. Un izskatās, ka te viss būs citādāk, turklāt – ne tajā labākajā veidā.

Vēl pirms ”IKEA” būvniecības Rīgas dome norādīja, ka veikals pozitīvi ietekmēšot Latvijas ekonomiku, cilvēkiem nevajadzēs mēbeles pirkt ārzemēs, būs arī jaunas darba vietas. Pašvaldībai toreiz arī atzina, ka viņiem ir svarīgi sadarboties ar speciālistiem, lai ceļu satiksme nebūtu apgrūtināta.

Plānā viss izskatījās ļoti jauki, cerīgi un saulaini, bet tagad – realitātē –, dāmas un kungi, saņemiet ar airi pa seju – šeit būs divi jauni luksofori ar kreisajiem pagriezieniem.

Lai no Biķernieku ielas (virzienā uz apļveida krustojumu) varētu nogriezties uz ”IKEA”, tiks izveidots kreisais pagrieziens. Tomēr, kur ir problēma pabraukt mazliet uz priekšu, iebraukt aplī, izmest līkumu un iegriezties lielveikala teritorijā, veicot labo pagriezienu. Tas pats būtu arī uz Juglas ielas. Rezultātā manevrs būtu drošāks un netraucētu satiksmi. Taču tagad te būs nedrošas situācijas un satiksmes ”bardaks”.

Ņemot vērā, ka jaunā veikala tuvumā jau ir divi rotācijas apļi un attīstītāji kopā ar domi solīja, ka tos vēl uzlabos, nevienam prātā nenāca, ka tā vietā mums tiks ”iesmērēti” divi jauni kreisie pagriezieni ar luksoforiem, kas apturēs satiksmi līdz šim mierīgi plūstošajās Juglas un Biķernieku ielās.

Satiksmi šeit varētu organizēt ļoti ērti un vienkārši arī bez luksoforiem. Turklāt tas būtu ērtāk arī pašam veikalam.

Piemēram, Lubānas ielā arī ir lielveikals – ”DEPO” – apmēram tādā pašā attālumā no apļveida krustojuma. Pašā sākumā te drīkstēja griezties pa kreisi, taču tad sākās avārijas un apgriešanās vietu pārcēla arvien tālāk un tālāk. Bet veikals tādēļ jau nav bankrotējis.

Jautājums vienkāršs, vai mēs gribētu arī šeit tagad uztaisīt luksoforu ar kreiso pagriezienu? Daži gribēs griezties pēc saviem ķieģeļiem un suņu barības, bet pārējie – lielākā daļa – gaidīs? Diemžēl šāds scenārijs sagaidāms tieši pēc “IKEA” atklāšanas.