“Zebra” pēta “melno punktu” uz Liepājas šosejas, kurā mīklainos apstākļos notiek smagas avārijas

3 komentāri

Uz Liepājas šosejas netālu no Rīgas ir kāds “melnais punkts”, kurā regulāri notiek avārijas ar smagām sekām. Radījums “Zebra” devās uz šo ceļa posmu, lai noskaidrotu iespējamos cēloņus un aplūkotu iespējas, kā samazināt šādu nelaimes gadījumu skaitu.

Jau iepriekš ir saņemtas ziņas, ka šajā vietā mīklainos apstākļos notikušas vairākas avārijas. Ir bijušas epizodes, kad kāds autovadītājs braucis taisni pa Liepājas šoseju Rīgas virzienā un ietriecies tilta balstos.

Tā kā rīcība no atbildīgajām iestādēm nav sekojusi, iedzīvotāji ir ņēmušies risināt situāciju saviem spēkiem. Zem tilta, kas atrodas virs Liepājas šosejas, atrodas betona stabi, kurus viņi ir aplīmējuši ar atstarotājiem, tādā veidā cenšoties pievērst autovadītāju uzmanību bīstamajai vietai.

Transportlīdzekļu apdrošināšanas mājaslapā ir redzams, ka šī vieta ir zīmīga ar avāriju biežumu, kas tajā notikušas, un par to liecina kartē atzīmēto punktu skaits. Tomēr nekāda rīcība no atbildīgiem dienestiem nav sekojusi.

Kādu laiku novērojot ceļa posmu, raidījums “Zebra” atšķetināja šā “Bermuda trijstūra” noslēpumu. Pusotru kilometru tālāk otrpus Rīgas apvedceļam atrodas vēl viens ceļš. Braucot pa šo taisno Liepājas šosejas posmu diennakts tumšajā laikā, pretī spīd to automašīnu gaismas, kuras pārvietojas pa brauktuvi otrpus apvedceļam. Rezultātā ne vienam vien autovadītājam tiek radīta maldīga ilūzija, ka attālumā redzamie auto brauc pa Liepājas šoseju.

Tie autovadītāji, kuri pa šo ceļu nebrauc ikdienā, var arī neaizdomāties, ka viņam pēkšņi būs jāveic straujš pagrieziens pa kreisi.

Turklāt pirms bīstamā līkuma nav izvietotas brīdinājuma zīmes, kas ziņotu par bīstamu pagriezienu.

Acīmredzami nav padomāts par to, kā šis ceļa posms izskatās nakts laikā, jo pa dienu, kad ir gaišs, varētu būt grūti saprast, kāpēc šajā vietā notiek tik daudz avāriju.

Pēdējais tik asais pagrieziens uz Liepājas šosejas ir tikai pie Anneniekiem. Atšķirībā no bīstamās vietas Rīgas tuvumā šajā vietā līkumā ir izvietotas brīdinošās zīmes, kā arī noteikts mazāks atļautais ātrums nekā pie apvedceļa.
3 komentāri