“Zebra” pēta drūmo statistiku: šogad uz autoceļiem Latvijā daudz vairāk bojāgājušo gājēju

1 komentārs

Sākoties skolai, ielās parādījušās arī vairāk automašīnu, tas noteikti nav palicis nepamanīts. Savukārt to, ka ar katru dienu braucieni kļūst arvien tumšāki, visticamāk, ievērojis retais. Rudens ir tas laiks, kad krietni drūmāka kļūst satiksmes negadījumu statistika.

Apkopojot jaunākos datus, satiksmes eksperts Oskars Irbītis uzreiz norāda, ka neesot vēl iekļauta statistika par augustu, tomēr pārējos vasaras mēnešos, salīdzinot ar identiskiem rādītājiem pērn, fiksēts par 10 bojāgājušajiem vairāk. ”Visi desmit, var teikt, ir vienā groziņā – tie visi ir gājēji,” uzsver eksperts.

Ceļu satiksmes negadījumu skaits gan būtiski nav mainījies, savukārt krities ievainoto skaits un negadījumu daudzums ar cietušajiem. Neatkarīgi no tā upuru ir vairāk.

”Problēmas rodas tur, kur nevar kontrolēt šo plūsmu vai satiksmes dalībnieku rīcību bez fiziskas policista klātbūtnes. Tātad tie ir gājēji. Riteņbraucēju šobrīd ir ”nobraukti” uz pusi mazāk. Bet problēmas ir vienā daļā – tie ir gājēji,” skaidro Irbītis.

Dienas tumšajā laikā neapgaismotos ceļu posmos ”Zebra” novēro, ka gandrīz visiem rokās gan ir kāds gaismas avots – telefons vai lukturis dažiem ir arī atstarojošās vestes.

”Šis ir tas brīdis, kad varbūt ir jāiegulda daudz vairāk darba, daudz vairāk tieši iesaiste jāveic satiksmes uzlabošanā, tieši vairāk ir jāstrādā ar gājējiem,” turpina eksperts.