“Zebra” pēta: Disnejlenda ir Vecrīgas un Klusā centra lielumā – kāpēc gan arī Rīgu ikdienā nevarētu izstaigāt kājām?

Pievienot komentāru
“Zebra” pēta: Disnejlenda ir Vecrīgas un Klusā centra lielumā – kāpēc gan arī Rīgu ikdienā nevarētu izstaigāt kājām?

Rīga ir maza vai liela pilsēta Eiropas mērogā? “Zebra” izdomāja mazliet paniekoties ar kartēm un salīdzināja Latvijas galvaspilsētas mērogus ar citiem objektiem visā pasaulē.

Izrādās, ka, piemēram, Frankfurtes lidostu, kas ir viena no lielākajām Eiropā, “uzliekot” pa virsu Rīgas kartei var iegrozīt tā, ka tā sniedzas no Ķīpsalas un Akmens tilta līdz pat Biķernieku mežam.

Vēl viens piemērs ir Disnejlenda Parīzē – tā ir lielāka nekā Klusais centrs un Vecrīgā kopā ņemti un arī Ņujorkas Centrālparks, ja to novietotu Rīgā, tas sniegtos no Akmens tilta līdz pat VEF apkaimei.

Ko tad var secināt? Būtībā šis salīdzinājums ir veikts ar vietām, kurās cilvēki staigā kājām – gan pa “geitiem” lidostā, gan arī pa parku ar bērniem. Tas nozīmē, ka šur tur vietas tiek uztvertas kā piemērotas staigāšanai, bet citviet iedzīvotāji ir gatavi braukt divas pieturas ar tramvaju vai trīs kvartālus ar auto.

Varbūt ir vērts aizdomāties par vietām, uz kurām pilsētā varētu iet ar kājām, kad būtu vērts ņemt ārā velosipēdu, kad izsaukt taksometru, kad braukt ar auto un sabiedrisko transportu.