“Zebra” pēta dažādo gājēju pāreju noformējumu Rīgas ielās

0 Komentāru

Rīgā, Ziepniekkalnā, uz ielas bija atrodamas vairākas gājēju pārejas ar dažādu noformējumu, bet viena no tām jo īpaši sliktā stāvoklī. TV3 raidījums ”Zebra” noskaidroja, ka šobrīd šī gājēju pāreja ir būtiski uzlabota, bet joprojām tām ir dažāda kvalitāte.

Ziepniekkalnā uz kādas ielas 300 metru garumā bija atrodamas trīs gājēju pārejas. Uz nesen uzlabotās gājēju pārejas nu ir uzstādīti stabiņi, un uz asfalta uzkrāsotas baltās līnijas.

Šāds dažāds vairāku viena mikrorajona gājēju pāreju noformējums mulsina ne tikai pašus kājām gājējus, bet arī autovadītājus.

Lasi vēl:

Pie jaunās gājēju pārejas uzstādītās melnās barjeras, kuras domātas kā atstarojošie elementi, šo funkciju nespēj veikt, jo novietotas tā, ka automašīnu ugunis tām neuzspīd. Tāpat mietiņi uz vienas pārejas ir melni, bet uz divām sarkani. Autovadītājiem lielu mulsumu var radīt ceļazīme, kas norāda, pa kuru pusi tad īsti jāapbrauc ar mietiņiem atdalītā saliņa ceļa vidū. Uz vienas pārejas šāda zīme ir uzstādīta, bet uz pārējām ne.

Savukārt Daugavas labajā krastā novērojama pavisam citāds gājēju pāreju noformējums. Raidījums ”Zebra” aicina pieturēties pie vienota standarta, lai nejauktu galvu Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.

0 Komentāru