“Zebra”: Pedagogi kritizē lēmumu pārtraukt velotiesību izdošanu bērniem

Pievienot komentāru
“Zebra”: Pedagogi kritizē lēmumu pārtraukt velotiesību izdošanu bērniem
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pavasaris jau tūliņ klāt, un iedzīvotāji sāk gatavoties velobraukšanai. Sevišķi tagad, kad no valdības ir izskanējis priekšlikums, ka velosipēdistiem tiesības nevajag. Taču pēc “Zebra” stāsta par rosināto, daudzi izteikuši sašutumu un neizpratni par jauno ideju.

Un tādēļ “Zebra” nolēma piedalīties pasākumā, kas veco tradīciju garā joprojām māca bērniem satiksmes noteikumus. Turklāt lustīgā veidā – ar spēlēm.

Konkursā “Gribu būt mobils” raidījums satika vairākus pedagogus, kuri dalījās savā pieredzē ar skolēniem un to, kā viņi panāk, ka viņu skolā 80%-90% bērnu nokārto velotiesības.

“Šo raidījumu skatījos un biju patiesi pārsteigta par šo valdības līmeņa lēmumu. Laikam tas ir naudas jautājums, bet, ja mēs neieguldām izglītībā, kur tad mēs varam ieguldīt? Es domāju, ka CSDD ar šiem projektiem dara ļoti svētīgu darbu, un var redzēt, ka tik daudz bērnu ir iesaistījušies šajos projektos, kur apgūst ceļu satiksmes noteikumus. Un ne tikai iemācās zīmes, bet mācās domāt,” uzsver Tija Āboliņa no Strautiņu pamatskolas.

Savukārt Ilva Zvirgzdiņa no Viļķenes Baumaņu Kārļa pamatskolas uzver, ka mazajos ciematos visu laiku ir daudz riteņbraucēju, jo liela daļa tieši tādā veidā dodas uz skolu. Tādēļ viņa uzskata, ka plāns noteikumus vairs nemācīt ir nepareizs.

“Tas ir vajadzīgs! Kur nu vēl pilsētā, kur tagad ir daudz riteņbraucēju. Pilsētas kļūst zaļākas, ir daudz vairāk riteņbraucēju, ieskaitot bērnus,” norāda Zvirgzdiņa.

Pedagogi arī akcentē, ka no tā, kā ceļu satiksmes noteikumos izglītos bērnus, ir atkarīgs, kādi ceļu satiksmes dalībnieki viņi būs nākotnē. “Un es jau esmu vairākas reizes to teikusi. Es lepojos, ka mums ir labi dziedātāji, dejotāji, bet es gribētu, lai mēs varētu lepoties ar to, ka mums ir ļoti augsta satiksmes kultūra. Tāpēc tas ir jāsāk darīt jau no mazajiem bērniem skolā,” pārliecināta ir Tija Āboliņa no Straupes pamatskolas.

Tādēļ “Zebra” secina, ka sistēma jau strādā, vairumam bērnu jau ir tiesības. Tas ir daudzu gadu sekmīgs rezultāts, kuru tagad draud iznīcināt jaunās idejas.

Plašāk par tematu – sižetā