“Zebra” par Medemciema krustojumu: katru dienu šeit riskē aptuveni 1000 cilvēku

10 komentāri
“Zebra” par Medemciema krustojumu: katru dienu šeit riskē aptuveni 1000 cilvēku
ZEBRA

Janvāra izskaņā VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) informēja par šogad plānotajiem remontdarbiem uz valsts autoceļiem, tostarp par plāniem likvidēt kreiso pagriezienu krustojumā pie Medemciema uz Jelgavas šosejas. Kā iepriekš vēstīts, šis pagrieziens ir bēdīgi slavens ar dažādām notikušajām avārijām.

Sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem izcēlās asu vārdu pārmaiņa. Iedzīvotāji ir neizpratnē par iecerēto kreisā pagrieziena likvidēšanu krustojumā.

LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns TV3 raidījumā “Zebra” norāda: “Statistika diemžēl parādīja, ka šie kreisie pagriezieni nes līdzi sev arī negadījumus, arī cilvēku upurus. Izskatot negadījumus no 2015. gada, ir 28 negadījumi, no kuriem 16 notikusi laikā no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00. Ja diennaktī ir 24 stundas, četru stundu laikā notiek vairāk nekā puse negadījumu.”

Vienlaikus Zaļaiskalns akcentē, – viennozīmīgi skaidrs, ka lielākā daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek, veicot kreiso pagriezienu, braucot mājās no darba Rīgā.

Savukārt kooperatīva “Rīts” valdes priekšsēdētāja Tatjana Apanasova norāda, ka cilvēki ir sašutuši par piedāvāto priekšlikumu, jo satiksmes plūsma, braucot no Rīgas puses uz kooperatīviem, ir diezgan liela.

Apanasova pauž, ka LVC piedāvātais risinājums vietējiem braukt līdz viaduktam uz Jūrmalas šosejas un tur veikt apgriešanās manevru nozīmē papildus veikt septiņus līdz astoņus kilometrus. Pēc viņas aplēsēm, naudas izteiksmē tas nozīmē aptuveni 50 eiro mēnesī degvielai.

Tikmēr raidījuma “Zebra” veiktais aprēķins liecina, – katru dienu braucot papildu septiņus kilometrus, aptuvenās izmaksas būtu 26 eiro.

Foto: ZEBRA

Olaines novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks Kristaps Kauliņš norāda, ka drošākais risinājums būtu izveidot tuneli. Pašvaldība kopīgi ar LVC ir gatava risināt izbūves finansēšanas jautājumu, taču, – ja līdzekļu nepietiek, Olaines pašvaldība uzskata, ka “jānodrošina sabalansēta piekļūšana, nedzenot šoferus astoņus liekus kilometrus līdz apvedceļam.”

Tikmēr iedzīvotāji uzskata, ka krustojumā piemērotākais risinājums būtu ierīkot luksoforus.

Pēc LVC sanāksmes ar iedzīvotājiem raidījums “Zebra” secina: “Medemciems nav pat nekāda pilsēta, šeit nav skolu, ārstniecības iestāžu, lielveikalu, te nekā nav. Te ir dārziņu kooperatīvs, kur agrāk cilvēki brauca atpūsties un paravēt dārzu. Tagad tādēļ riskēt un griezties pa kreisi, – kaut kas te nav samērīgi.”

Plašāk skatieties raidījuma “Zebra” sižetā!

10 komentāri