“Zebra”: mobilākie jaunieši Latvijā dzīvo Ērģemē

0 Komentāru

Mazajā apdzīvotajā vietā starp Rūjienu un Valku, kaut kur aiz Sedas purviem, izrādās, dzīvo un mācās valstī zinošākie skolēni, kas itin labi pārzina ceļu satiksmes noteikumus.

Ērģemieši vairāk nekā 500 komandu konkurencē CSDD konkursā ”Gribu būt mobils” izcīnījuši pirmo vietu.

Konkursā, kurā piedalās 6.–8. klašu skolēni no visas Latvijas, Ērģemes pamatskolas komanda pārvarēja gan reģiona, gan pusfināla kārtu. Tas nozīmēja, ka jauniešiem bija jāpošas uz republikas finālu. Beigās viņi arī izrādījās vislabākie un viszinošākie.

Valda Kjaspere
CSDD pārstāve

Noslēdzies konkurs ”Gribu būt mobils” – jauniešiem, kuri no divriteņa grib pārsēsties uz mopēda. Izrādās, transportlīdzeklis ir gan viens, gan otrs, bet ceļu satiksmē abi piedalās nedaudz atšķirīgi. Kur ir tā atšķirība, to konkursa dalībniekiem piedāvājām atrisināt.

Skolēni risināja uzdevumus, izvietoja transportlīdzekļus uz iedomātas shēmas, atbildēja uz teorētiskiem jautājumiem un piedalījās stafetē, kurā vajadzēja nosaukt redzamās ceļazīmes.

Sacensības bija ļoti sīvas. Tomēr uzvaras laurus plūca Ērģemes pamatskola, otrajā vietā ierindojās Baložu vidusskola, bet trešajā vietā – Jaunogres vidusskola.

0 Komentāru