”Zebra” māca, kā ziemā izvilkt automašīnu no piesniguša grāvja

7 komentāri

Ziemā uz ceļa var notikt dažnedažādas nebūšanas, arī ieslīdēšana grāvī. Un tad rodas jaunas galvassāpes – kā transportlīdzekli atbrīvot no sniegotā sprosta.

Var jau šķist, ka viss ir absolūti vienkārši – piesiet striķi un izraut automašīnu ārā, taču, lai to izdarītu droši, jāzina desmitiem sīkumu.

Pirmkārt, ja izdomājat kādam palīdzēt, atstājiet savu automašīnu pietiekami drošā vietā, padariet to redzamu, ieslēdzot avārijas gaismas. Savukārt, lai redzētu pašus glābējus, noteikti jāuzvelk atstarojošā veste.

Otrkārt, novērtējiet situāciju – autovadītāja stāvokli. Iespējams, šoferis pie stūres sēdies alkohola reibumā. Ja tā, tad te ir viens variants – zvans policijai.

Ja autovadītājs tomēr nokļuvis nelaimē, esot skaidrā, varam droši doties noskaidrot, kā līdzēt iestigušajam domubiedram. Satiksmes drošības dēļ būtu vērts izlikt trijstūri, lai vēl uzskatāmāk brīdinātu tuvojošās automašīnas.

Ķeroties klāt striķa siešanai, svarīgi pārliecināties, lai striķa galā esošās sakabes vilkšanas brīdī neizsistu automašīnām stiklus. Ja striķis ir bez āķiem, tad vēlams izveidot tādu mezglu, lai pēc automašīnas izvilkšanas to varētu atsiet.

Uzsākot vilkšanu, mierīgi nostiepiet striķi. Ja auto tomēr spolē, tad iestigušais transportlīdzeklis jāvelk ārā ar maksimāli saudzīgiem rāvieniem. Tas izklausās un arī izskatās skarbi, taču tā reizēm ir vienīgā opcija.

Lai operācijas laikā būtu labāka saziņa, ieteicams atvērt logus.

Kad auto izvilkts, uzreiz atvienojiet striķus un atbrīvojiet ceļu, neaizmirstot savākt iepriekš izlikto trijstūri.