“Zebra”: Lubānas ielas aplī izveidotas “turbojoslas”. Kā pareizi braukt šajā vietā?

Rīgā, Lubānas ielas rotācijas aplī, veikti vairāki labiekārtošanas darbi, vēsta raidījums “Zebra”.

Atpakaļ uz rakstu

21 komentārs

 • Andza

  Andza

  Nez kuram vajadzīga turbojosla no Deglava ielas uz Lubānas,tas ir,atpakaļ no kurienes nācis?
 • Žoriks

  Žoriks

  Kāda vēl turbojosla? Tās beigās tāpat stāv zīme "dodiet ceļu".Jautājums - izbraucot uz apli pa pārējām joslām ,šī zīme atrodas pirms apļa, bet turbo joslai beigās.Lai šī josla sauktos par turbo,zīmei nav jābūt, priekšrokai vadoties pēc labās rokas principa. Bet te nu atkal pastāv varbūtība, ka daudzi kuri būtu izraisījuši sadursmi izbraucot no apļa, noteikumus uzzinātu noformējot csn.
 • vitalii

  vitalii

  Tā ir pilnīga huiņa--satiksmes noteikumi ir satiksmes noteikumi..tad tādā gadījumā nupat ir radīts precendents--arī jebkurš varēs tulkot kā gribēs???
  apļveida kustība ir apļveida kustība ,,bet "'turbojoslu ""vajag nodalīt ar sadalošo zaļo joslu..rodoties pāŗpratumiem..jebkurā gadījumā vainīga būs RD -tā atbild par visu ,kas notiek pilsētā.
  pašos jaunākajos sat.noteikumos ..par ""turbojsolu ""nekas nav minēts..tātad..tas izgudrojums tur uzskatāms par nelikumīgu.
  • Jonis

   Jonis

   Dalbajobs esi...vai tiesibas pirktas ebay...lai vai ka tas joslas tiek devetas...domatas lai cilveks varetu normali izbraukt apli neradot sastregumus...bet liekas ka tadi daiļdirseji kā TU kas neskatās uz ceļa un tik drāž ir daudzi...cieņu pret citiem un priecajies ka kkas normals beidzot tiek izveidots....vai ar kraties atpakalj uz saviem pakjiem un ar zirgu pa tīrumu urraa..
 • Māra

  Māra

  "Izcils" vienkārši apraksts! Te tiek skaisti stāstīts, ka no 1.iebrauktuves (neskaitot turbojoslu) jābrauc uzreiz otrajā joslā un no 2.iebrauktuves - uzreiz trešajā joslā, un vēl shēmā tiek parādīts! Bet ir ĻOTI skaidri redzams, ka apļa dizainētāji to tā NAV plānojuši! Ar PALĪGLĪNIJĀM tiek norādīts iegriezties no 1.iebrauktuves pirmajā joslā un no 2.iebrauktuves otrajā joslā!!! Tad jūs gribat teikt, ka man no 1.iebrauktuves ir jāpaspēj izdarīt neskaitāmi manevri? Iebraucu 1.joslā, kā norādīts ar palīglīnijām, meklēju caurumu, lai tiktu otrajā joslā (kā mums gudri norāda, ka ir jādara un bezmaz par dauņiem saukā, ja nedara). Kad beidzot tieku otrajā joslā - uzmini nu? - man strauji jāmeklē ceļš atpakaļ, lai nogrieztos savā otrajā izejā! Kurš tagad izskatās smieklīgi uz apļa? Lai nervi nebūtu čupā un izpatiktu Zebras viedoklim, jābrauc pa 2.iebrauktuvi uz 2.joslu (tāpēc ka tā norādīts ar palīglīnijām!) un jānogriežas otrajā izejā. Bet tad priekš kam (!!!) ir vispār pirmā iebrauktuve paredzēta!!! Tai tukšai jāstāv? Skaidrs, ka no 1.iebrauktuves NAV paredzēts griezt pa labi pirmajā izejā! NAV! Jo blakus tam ir turbojosla!!!
  • Māra (papildinājums)

   Māra (papildinājums)

   Nu labi. Atminējos, ka eksistē cilvēki, kas iebrauc aplī no citurienes un līdz ar to var vēlēties nogriezties uz Dreiliņiem no minētās 1.joslas. Tātad josla nav lieka. Bet tad sazīmējiet palīglīnijas, "kā vajag"! Zebras džeki, ejiet pie apļa plānotājiem - "Re - še - TĀ ir jābrauc pa apli, kā jūs nesaprotat?" Es vienkārši brīnos, kā var raidījuma veidotāji neievērot tādu lietu kā ceļa marķējums tik centīgi pētītā sižetā!
 • Artūrs Artūrs

  Artūrs Artūrs

  Vajag uztaisīt joslu sadalījumu , ka drīkst nogriesties no otrās joslas.. kā tas ir daudzās citās eiropas valstīs, un tā ir norma. To būs grūti iemācīties, bet tas atvieglo satiksmi.
  Tās turbojoslas ir kautkas līdzīgs, jo vnk nav iespējas braukt tālāk pa apli.
  • Austris Sturmanis

   Austris Sturmanis

   Artūrs Artūrs ja tas būtu normāli a to iebraucot Latvija stavi pie apļa kaidiņš visi vale pa armalu 👍👏
 • Artūrs

  Artūrs

  Vajag kā daudzās citās valstīs, ka ir joslu sadalijums un no otrās josla drīkst nogriesties no aplja. Tad tam malā esošajam nebūs priekšroka.
  • vitalii

   vitalii

   var nogriezties no otrās joslas..ja ir attiecīgi samarķēts ceļš ..piem ...Klaipēda..
 • Elli

  Elli

  Kad mācījos CSDD 2003 gadā, man stāstīja, ka es varu mierīgi braukt pa apli labajā joslā lidz turienei kur man vajag. Instruktors tā ari teica: iebrauci tur un pofig uz visiem, lai gaida, tev priekšroja! Par turba joslam neviens neko nemācīja....un tagad izrādās ka es stulba...
 • Andris Daugiallo

  Andris Daugiallo

  Nez kādam aunam ienāca prātā uztaisīt turbojoslu no Deglava ielas uz Lubānas ielu,principā atpakaļ Rīgā?
 • Jānis

  Jānis

  Vai nevarēja vienkārši ar nepārtrauktu līniju palīdzību norādīt, ka nedrīkst braukt pa ārējo joslu garām vietām, kur jānogriežas pa labi?
 • Raimonds Silanžs

  Raimonds Silanžs

  Pie labām lietām ātri pierādīs, un tad aplis paliks tukšāks un ātrāk izbraucams.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!