9 komentāri

Limbaži ir pilsēta, kurā pēdējā laikā izbūvēti vairāki apļveida krustojumi. Nu vietējie iedzīvotāji skandina trauksmes zvanus par vietējās varas nākamo projektu – vēl vienu satiksmes rotācijas apli.

Dažādi argumenti, iebildumi, strīdi un citas diskusiju šķautnes raidījums “Zebra” novēroja sapulcē, kur viens no apspriestākajiem jautājumiem noteikti bija pilsētas piektā apļa izbūve.

Pašvaldība plāno to izveidot Cēsu ielas, Mehanizācijas ielas un Smilšu ielas krustojumā. Ierasti draudzīgos limbažniekus šī iecere sadalījusi divās nometnēs, proti, vieni grib šo apli, bet otri – ne par ko.

Iedzīvotājus satrauc gan gaidāmie būvdarbi, gan nauda, kas tiks tērēta, gan arī tas, kā šis aplis ietekmēs satiksmes intensitāti.

Šis projekts jeb Limbažu pilsētas rūpnieciskās zonas teritorijas ielu pārbūve paredz, ka finansējumu drīkst izmantot tikai rūpniecisko teritoriju un citu uzņēmējdarbībai plānoto izmantoto degradēto teritoriju atjaunošanai, lai šīs teritorijas pielāgotu jaunu uzņēmumu izvietošanai vai esošo paplašināšanai un sekmētu nodarbinātību, kā arī ekonomisko aktivitāti.

Jocīgākais ir tas, ka strīds nav par ielu labošanu šajā teritorijā, bet gan par apļveida krustojuma izbūvi. “Īsti gan skaidrības nav, kāpēc tā ir, jo krustojums ir jāpārbūvē tik un tā. Un cenu atšķirība ir neliela – aptuveni 13 tūkstoši eiro,” atzīst raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Limbažos gan ir visai attīstīta ražošana, tāpēc ceļu infrastruktūra varētu būt diezgan svarīga. Jāpiebilst, ka paralēli apļa izbūvei paredzēts arī atjaunot segumu Noliktavas ielā un Mazajā noliktavas ielā. Projektētāji gan saka, ka šo krustojumu ļaus šķērsot visos virzienus. Tas nu gan nebūtu ieguldījums satiksmes drošībā. Lai izvairītos no iespējamiem ceļu satiksmes negadījumiem, jāizdara tā, lai autovadītāji izmantotu apļveida krustojumos, tādējādi izskaužot kreisos pagriezienus.

Atliek vien cerēt, ka limbažnieki spēs uz visu paraudzīties, apdomāt un pēc tam atradīs vislabāko risinājumu.

TOP komentāri

  • Sviests
    +5 +5 0

    Sviests

    Ne Timrots, ne arī liela daļa no cilvēkiem, kas momentē par šoto tēmu nav sapratuši. Sanāksme nebija par vai pret apli, tā bija par to, ka nauda kas tam tiks lietota, ir paredzēta darba vietu radīšanai. Kā salabots ceļš radīs jaunas darba vietas, kā?
  • Es
  • Imants

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl