“Zebra”: Latvijā zīmju izvietojums ceļa remontdarbu vietās grauj ticību ceļazīmēm kopumā

0 Komentāru

Ceļazīmju izvietojums ceļa remontdarbu veikšanas vietās Latvijā grauj ticību ceļazīmēm kopumā, pauž raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots, analizējot kārtējo ceļa posmu, kur šī problēma šoferiem sagādā galvassāpes.

Iebraucot Rīgā, uz Vidzemes šosejas, norit remondarbi, ko nepieskata neviens. Ja autovadītājus reizēm ķer Ceļu policija, tad ceļu būvniekus nepieskata neviens, un tie saliek “Dieva zīmes”, spriež Timrots, aicinot paskatīties, kā šī vieta izskatās no šofera redzesloka.

Dodoties virzienā no Garkalnes uz Berģiem, parādās ceļazīme ar norādi 70 kilometri stundā, tad seko divi dzelteni plakāti, kaut autovadītājs informēts par šķērsli vidējā joslā un ceļazīme – 50 kilometri stundā – vietā, kur jau sākas remonts. Garām remondarbu veikšanas vietai var pabraukt pa vienu mazu joslu pašā ceļa malā no kopumā trim joslām.

Raidījuma vadītājs jautā, vai tiešām nav nojausmas par cilvēku uztveri, sapratni un veidu, kā mainīt joslas?

Viena kļūda šajā gadījumā var novest pie ietriekšanās joslā, kur notiek remondarbi, Jo, braucot lejā no kalna, ir zīme, ka beigsies tikai viena – vidējā josla uz ceļa, lai gan realitātē ceļa remondarbu dēļ nav pieejamas uzreiz divas satiksmes joslas. Tādējādi realitātē atliek tikai viena vienīgā, kam cilvēks nevar sagatavoties un elementāri saprast, kur stūrēt. Tāpat trūkst zīmes, kā pārkārtoties, tiklīdz ceļa remontdarbi beidzas. Arī ceļa būvnieku automašīnas novietotas tur, kur traucē braucējiem.

“Sens indiešu sakāmvārds vēsta – ja cilvēks ir miris, tad tas nav uz ilgu laiku, bet, ja stulbs, tad uz visiem laikiem. Tie, kas veic remontdarbus, noteikti ir no otrās “sērijas”, jo viņiem nav nekādas sajēgas ne kā zīmes izvietot, ne kā sevi pasargāt,” strikts ir Timrots.

Slidenā laikā ar šādu ceļu organizāciju šoferi varot saslīdēt un iebraukt taisni būvbedrē, brīdina “Zebra” vadītājs. Viņš iesaka ieviest dienestu vai kādu uzraugošo institūciju valstī, kas noteiktu, kā izvietot ceļa remontdarbu zīmes. Patlaban tas ir kaut kas tāds, kas grauj ticību ceļazīmēm vispār.

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

Kā un kāpēc bremzēt ar pārnesumiem? Skaidro "Zebra"

Kā novērst "korķus" Juglas ielā? "Zebra" piedāvā ļoti vienkāršu un efektīvu risinājumu

"Rīgas satiksmes" šoferu slimošanas dēļ gaidāmas izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta kustībā

Vai drīkst apdzīt krustojumā? "Zebra" pēta dažādus scenārijus

Pirmie iespaidi: "Zebra" testē "Toyota RAV4" lādējamo hibrīdu

"Zebra" iepazīstina ar plānu satiksmes plūsmas mazināšanai cauri Rīgas centram

Nepatīkama tendence: policijas redzeslokā arvien biežāk nonāk pārgalvīgi jauni autovadītāji

"Zebra": Kā tumsā braucot, rīkoties ar gaismas ierīcēm?

"Zebra" stāsta par Rīgas Motormuzeja krājumā nonākušo pasaulē vecāko "RAF" mikroautobusu

"Zebra" analizē vienu no interesantākajiem krustojumiem Rīgā - Lielvārdes ielā

"Zebra": Latvijā zīmju izvietojums ceļa remontdarbu vietās grauj ticību ceļazīmēm kopumā