Nekur citur Rīgā tā nebrauc! ”Zebra” skaidro, kā pareizi izbraukt Tallinas un Deglava ielas krustojumu

1 komentārs
Nekur citur Rīgā tā nebrauc! ”Zebra” skaidro, kā pareizi izbraukt Tallinas un Deglava ielas krustojumu
Foto: "Zebra"

Ne viens vien autovadītājs apmulst, nokļūstot Tallinas ielas galā pie krustojuma ar Deglava ielu – automašīnas te sastājas divās rindās un manevrē pēc sirds patikas.

Kur ir problēma? Tallinas ielā, kur joslas īsti nav sazīmētas, automašīnas sastājas divās rindās, un tā arī divās rindās pagriežas uz Deglava ielu. Tas ir diezgan savāds gājiens, nekur citur Rīgā cilvēki tā nedara.

Alberts Krūmiņš
CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks eksaminācijas jautājumos

Pirms jebkura manevra ir jāieņem attiecīgs malējais stāvoklis. Ja gribu nogriezties uz Deglava ielu, man jābūt pie sadalošās līnijas, ja es gribu nogriezties uz Valmieras ielu – man jābūt brauktuves pusē pie pašas labās malas.

Ja braucam divās rindās, tad rinda, kas ir pa kreisi, viennozīmīgi brauc uz Deglava ielu, un rinda, kas stāv pa labi, viennozīmīgi – uz Valmieras ielas.

Grozies kā gribi, satiksmes noteikumi ir tieši tādi paši kā visur citur – pa kreisi griežamies no kreisās malas, bet pa labi – no labās malas. Lai arī kādi šajā krustojumā jocīgi noteikumi ieviesušies, tā nu darīt gan nevar, vajadzētu braukt kā visur citur – pēc vienotiem noteikumiem.