“Zebra” kliedē mītus par auto kondicionieriem

2 komentāri
“Zebra” kliedē mītus par auto kondicionieriem
PIXABAY

Kondicionieris ir viena no vismītiskākajām automašīnas detaļām. Neviens īsti nezina, kā tas strādā, neviens īsti nezina, kā to vajag noregulēt, daži domā, ka kondicionēšanas sistēmā dzīvo vaboles un baciļi un vēl citi domā, ka tas nepieciešams tikai vasarā. “Zebra” nolēma kliedēt šos mītus.

Kā skaidro “Amserv motors” servisa vadītājs Mārtiņš Veilands, viens no galvenajiem priekšnoteikumiem kondicioniera lietošanā ir neizvēlēties pārāk zemas temperatūras salonā, lai nerastos veselības problēmas.

Otorinolaringoloģe Līva Šperta-Skritņika norāda, ka kondicionieris, kā jebkura ierīce ir jālieto saprātīgi – nevajadzētu pārspīlēt ne ar temperatūrām, ne lietošanas ilgumu. Vēlamā temperatūra būtu ap +23, +24 grādiem, nevis, piemēram, +18 grādiem. Ja svārstības starp āra un auto salona temperatūru nav krasas, tad slimības nepiemeklēs.

Auto lietotāju vidū pastāv arī tāds mīts, ka kondicionieri vispār nevajag slēgt iekšā, jo šajā sistēmā dzīvo baciļi un mikrobi. Visticamāk, mašīnai, kuras kondicionieris nav darbināts un apkopts ļoti ilgu laiku, ieslēdzot to, ārā var “izskriet” putekļi vai kādi alergēni, tāpēc šādās situācijās ir ieteicams veikt kondicioniera sistēmas dezinfekciju (skatīt video).

Vienkāršā izpratne par kondicionieri ir tāda, ka tas padara gaisu vēsāku, taču tam ir vēl kāds blakusprodukts – tas padara gaisu arī daudz sausāku. Tas ir ļoti svarīgi brīžos, kad aizsvīst logi – tad nav jāgriež augstāka temperatūra, bet vienkārši jāieslēdz kondicionieris, kas gaisu auto salonā ātri vien izžāvē.

Kondicionieri ir jēga lietot arī ziemā – tas savāc visu mitrumu, kas ir salonā, kā arī novērš logu svīšanu un mitruma palielināšanos salonā, norāda autoservisa speciālists.

Aukstums, karstums un temperatūras svārstības tomēr var atstāt iespaidu arī uz ausu veselību, norāda otorinolaringoloģe. Nereti vasarās bijuši tādi gadījumi, kad cilvēks ir tikko nopeldējies, iekāpis auto un ieslēdzis kondicionieri uz +18 grādiem un pēc tam viņu piemeklē iesnas vai sapūsta auss. Kondicioniera lietošanā svarīgākais ir izprast tā darbību – tad arī viss būs kārtībā.