“Zebra”: kā pareizi mazgāt un “nesačakerēt” motociklu? Eksperti dalās padomos

0 Komentāru
“Zebra”: kā pareizi mazgāt un “nesačakerēt” motociklu? Eksperti dalās padomos
Foto: Ekrānuzņēmums

Tehnika ir jākopj. Ar automašīnām šajā ziņā ir vienkārši – kam patīk un ir laiks, tie mazgā paši vai arī ved uz auto mazgātavu. Bet ko darīt ar motociklu? Tiem, kuriem patīk to darīt pašiem var gadīties kaut ko “salaist dēlī”, taču tiem, kuri strādā auto mazgātavās, pieredze ar šādiem braucamrīkiem, visticamāk, nav bijusi liela. 

Kā stāsta “Honda” servisa vadītājs Jānis Auniņš, ir nācies saskarties ar daudz gadījumiem, kad atvestiem motocikliem agresīvās ķīmijas jau ir sabojājušas alumīnija detaļas, kuras vairs nav spīdīgas. Mazgājot motociklu, tomēr ir vajadzīgas priekšzināšanas.

Arī “BMW Motorroad” zīmola vadītājs Jurģis Bergs apliecina, ka motociklu mazgāšana nav nemaz tik vienkārša: “Motocikls ir sarežģītas konfigurācijas. Nav kā mašīnai – gludas virsmas. Te ir visādi stieņi, caurules, kronšteini un iedobes, tāpēc tā vienkārši ar švammīti klāt nevar tikt. Ir jālieto speciāls priekšmazgātājs jeb tā saucamā ķīmija, kuras iedarbībā šie netīrumi tiek mazgāti nost.”

“APE Motors” pārstāvis Avars Žeikars norāda, ka, lietojot nepareizas ķīmijas, motocikls nereti tiek sabojāts un ir ļoti svarīgi, lai cilvēki pirms spēkrata mazgāšanas kārtīgi iepazītos ar līdzekļa sastāvu un nepieciešamo koncentrāciju.

Spēkrata tīrīšanā nepieciešams arī augstspiediena mazgātājs, ar ko var piekļūt visām motocikla mazajām spraugām. Šobrīd pašmājās tiek būvētas augstspiediena mazgāšanas vietas.

“Aizbraucam ar savu ķīmiju, ar baloniņu uzpūšam uz motocikla, pagaidām 3-5 minūtes un mazgājam nost ar augstspiedienu. Principā motocikls ir tīrs un nekas vairāk nav vajadzīgs,” stāsta “Honda” servisa vadītājs. “Protams, nevajag fokusēties uz slēdžiem, pogām elektroniku, kur tiešā veidā nevajadzētu pūst virsū spiedienu. Tās gan ir paredzētas mitrumam, taču, ja mēs ar spēku iedzīsim netīrumus šajās šķirbās, kur podziņas strādā, tad tās sāks ķerties.”

Kad motocikls ir nomazgāts, jāpaņem mīksta, ūdeni uzsūcoša drāniņa, un tas jānoslauka. Ideālajā variantā, ja ir pieejams gaisa kompresors, tad vispirms vēlams izpūst visas tās vietas, kur ar lupatu neizdodas piekļūt, piemēram, ķēdi, kas var sarūsēt.

Katrā ziņā motociklu īpašniekiem, lai notīrītu savu spēkratu, ir ko darīt. Rezumējot visu iepriekš minēto: der atcerēties, ka nedrīkstētu liet ūdeni motorā tur, kur ir elektrība, un arī aiz blīvslēgiem, tāpat arī piesardzīgi jāizvēlas ķīmiskie mazgāšanas līdzekļi un ievērot to nepieciešamo koncentrāciju.

0 Komentāru