“Zebra”: jaunā gājēju pāreja uz Dzelzavas ielas – drošībai vai smukumam?

3 komentāri
“Zebra”: jaunā gājēju pāreja uz Dzelzavas ielas – drošībai vai smukumam?
EKRĀNUZŅĒMUMS

Dzelzavas iela Rīgā ir tipiska liela mikrorajona iela, uz kuras atrodas vairākas gājēju pārejas. Vien no tām bija legāla, viena mulsinoša, un viena nelegāla. Tagad vienai no šīm gājēju pārejām ir izveidots jauninājums.

“Zebra” vēsta, ka jau tuvojoties jaunās gājēju pārejas vietai, ir skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā ar ceļa zīmēm. “Vispirms ieraugi zilu kvadrātu ar kaut kādu šķību joslu labajā pusē, pēc brīža ir vēl viena zīme, ka kreisajā pusē kaut kas sašaurinās, bet vēl pēc tam seko trešā zīme – kaut kas sašaurinās no labās puses. Kas ar to ir domāts,” neizpratnē ir Pauls Timrots.

Taču visiem šoferīšiem par pārsteigumu, pēc tam seko vēl lielāks brīnums, norāda Pauls Timrots.  Divu joslu ceļš ar stabiņiem tiek sašaurināts, un pie gājēju pārejas pārvēršanas par vienu vienīgu joslu.

Timrots norāda, ka īsti neesot skaidrs, kas ar to ir domāts, jo Dzelzavas iela ir svarīgs tranzīta mezgls – Rīgas centru savieno gan ar Dreiliņiem, gan Juglu.

“Kā var trīs joslu ceļu vienā brīdī sašaurināt līdz vienai joslai, būtībā izveidojot tādu pašu “korķi”, kāds ir pie VEF Gaisa tilta. Tur arī visi brauc, iesprūst un nevar iebraukt centrā.  Tagad to izdara mākslīgi vietā, kur vispār nebija nekādu problēmu,” neizpratnē ir Timrots.

Turklāt no drošības viedokļa jaunā, sašaurinātā gājēju pārēja nemaz nepilda savu funkciju, novēro “Zebra”. “Kā cilvēki ielu šķērsoja neatļautās vietās, tā arī to turpina darīt joprojām,” novēro raidījums.

Plašāk par tematu – sižetā