“Zebra” izzina, kā uz ceļiem strādā jaunais policijas auto ar 360 grādu kameru

28 komentāri
“Zebra” izzina, kā uz ceļiem strādā jaunais policijas auto ar 360 grādu kameru
ZEBRA

Oktobrī Valsts policija prezentēja ar 360 grādu kameru aprīkoto netrafarēto policijas automašīnu, kas, neapturot transportlīdzekli, spēj konstatēt dažādus autovadītāju pieļautus pārkāpumus, tostarp telefonu lietošanu, braukšanu pie sarkanās gaismas vai bez apdrošināšanas.

Kā raidījumam “Zebra” pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, ar jauno aprīkojumu iespējams piefiksēt visu, ko redz “cilvēka acs”.

“Tie pārkāpumi var būt visdažādākie – sākot ar tālruņa lietošanu braukšanas laikā un beidzot ar joslas maiņu, neieslēdzot virziena rādītāju, braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu, luksofora signālu un ceļazīmju neievērošanu. Būtībā policists var piefiksēt visu, ko redz cilvēka acs, un to, kas ir kameras redzeslokā. Pēc tam jau automašīnas īpašnieks vai turētājs saņems protokola lēmumu par soda piemērošanu,” skaidro Krapsis.

Video: Kā strādā jaunā policijas automašīna ar 360 grādu kameru?

Kā raidījumam atklāj Krapsis, nākotnes aspektā policijā jāievieš arvien vairāk tehnisko līdzekļu, kas palīdzēs konstatēt pārkāpumus.

“No vienas puses tas ir ērti, tā kontrole notiek ilgstošāk. Policijas darbinieks nevar nostāties uz katra stūra, šī automašīna, protams, ir efektīvāka, bet es vienlaicīgi negribu teikt, ka policijas darbinieki nav vajadzīgi,” bilst Krapsis.