“Zebra” izzina, kā šoferīšus uz ceļiem uzmana policijas netrafarētās automašīnas

15 komentāri
“Zebra” izzina, kā šoferīšus uz ceļiem uzmana policijas netrafarētās automašīnas
Ekrānšāviņš

2017. gadā Latvijā bija vismazāk bojāgājušo ceļu satiksmē. Liels nopelns tajā ir Ceļu policijai, tādēļ raidījums “Zebra” devās vizītē pie policistiem un iepazina, ar kādu ekipējumu šobrīd strādā Ceļu policija.

“Mēs sen neesam redzējuši jaunu policijas mašīnu. Tas laikam pēdējo reizi bija pirms desmit gadiem,” min raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots, kurš tikās ar Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas priekšnieku Arnoldu Zaķi un iepazina jauno policijas automašīnu – “Škoda”. Automašīnai ir 300 zirgspēki, 2 litru motors un 4×4 piedziņa. Tāpat tā aprīkota ar ierīci, kas spēj uztvert tā saucamos radaru detektorus.

Arnolds Zaķis
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas priekšnieks

Automašīnā var pārbaudīt datubāzi, var pārbaudīt personas datus, var pārbaudīt arī Vācijā reģistrētu transportlīdzekli. Mums ir salona kamera, ar kuras palīdzību var iegūt video pierādījumus, ka šoferis runā pa telefonu.

Vienlaikus Zaķis atklāj, ka autovadītāju braukšanas kultūru mainījusi ne tikai policijas netrafarētās automašīnas, bet arī fotoradaru ieviešana. “Cilvēki ir palikuši solīdāki uz ceļa. Protams netrafarēto automašīnu skaits, kas ir 40 pa visu Latviju, ir nevis savu rezultātu,” min Zaķis.

Video – kā darbojas un ar ko aprīkotas jaunās policijas netrafarētās automašīnas?

15 komentāri