“Zebra” iepazīstina ar plānu satiksmes plūsmas mazināšanai cauri Rīgas centram

0 Komentāru

“Zebra” iepazīstina ar stratēģiju transportlīdzekļu satiksmes plūsmas mazināšanai cauri Rīgas centram, tādējādi pārbaudot, vai patiesībai atbilst teorija par galvaspilsētas centra izmantošanu pamatā tranzītam.

Raidījuma vadītājs Pauls Timrots iepazīstina ar kuluāros izskanējušo skaidrojumu, ka Rīgā tik daudz transporta, jo visi brauc cauri tranzītā centram, lai gan tas nav viņu galamērķis. “Zebrai” ir vienkāršs priekšlikums, kā panākt, lai Rīgai cauri neviens nebrauc bez papildu izdevumiem, vien mazliet pārkārtojot krustojumus.

Timrots stāsta, ka, izpētot Rīgas karti, var izveidot ģeometrisku figūru, kuras rāmis apkārt centram ir – Valmieras iela, Pērnavas iela, Skanstes iela, Hanzas iela un tālāk Krastmala, tādējādi veiksmīgi apbraucot apkārt centram. Tālāk jau lietot līdzīgu principu kā mērojot ceļu pa Akmens tiltu, kad no tā centrā iebraukt nevar, jo priekšā Vecrīga, bet var nogriezties vai nu pa labi, vai pa kreisi. Šādu pieeju vajadzētu ievērot uz citiem tiltiem, piemēram, Zemitāna, Gaisa tilts un Deglava tiltu, kuriem pārbraucot pāri ļaut griezties vai nu pa labi, vai pa kreisi, vienīgi sabiedriskajam transportam dodot iespēju braukt taisni.

Arī Sarkandaugavā varētu būt cita satiksmes organizācija, kā, piemēram, pārbraucot pāri dzelzceļa pārbrauktuvei, lai tālāk dotos uz centru, ļaujot braukt vienīgi pa Ganību dambi. Duntes ielu tādā veidā atstājot kā centra ielu tur dzīvojošajiem un operatīvajam dienestam.

No Zirņu ielas nogriežoties Skanstes ielā, “Zebras” piedāvātajā modelī kreiso pagriezienu vajadzētu nozīmēt par galveno ceļu. Analogi par galveno ceļu noteikt arī pagriezienu no Skanstes ielas uz Zirņu ielu. Tā iespējams panākt rotēšanu apkārt Rīgas centram. Arī Pērnavas ielu var izveidot kā loku apkārt centram, secina raidījums.

Tādējādi, neko nepārbūvējot un nemainot, “uz asfalta” iespējams panākt satiksmes organizāciju apkārt centram. Ko par to domā tu? Noskaties sižetu!

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

Kā un kāpēc bremzēt ar pārnesumiem? Skaidro "Zebra"

Kad zvēri "apstrādā" automašīnas: "Zebra" skaidro, kā rīkoties šādās situācijās

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

Kā novērst "korķus" Juglas ielā? "Zebra" piedāvā ļoti vienkāršu un efektīvu risinājumu

"Rīgas satiksmes" šoferu slimošanas dēļ gaidāmas izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta kustībā

Pirmie iespaidi: "Zebra" testē "Toyota RAV4" lādējamo hibrīdu

"Zebra" iepazīstina ar plānu satiksmes plūsmas mazināšanai cauri Rīgas centram

Uzmanību autovadītājiem: policija vērienīgos reidos kontrolē ziemas riepu stāvokli

Nepatīkama tendence: policijas redzeslokā arvien biežāk nonāk pārgalvīgi jauni autovadītāji

"Zebra" analizē vienu no interesantākajiem krustojumiem Rīgā - Lielvārdes ielā

Ieskatam: kādas tuvākajā nākotnē būs Rīgas sabiedriskā transporta pieturas?

Vai drīkst apdzīt krustojumā? "Zebra" pēta dažādus scenārijus