“Zebra”: Iebraucot Rīgā no Pleskavas šosejas, šoferus sagaida pilnīgi ačgārni izvietotas ceļazīmes

2 komentāri

Apdzīvotas vietas sākums. To, kā tas tagad ir domāts un kā tiek lietotas zīmes, nesaprot ne tie, kuri uzstāda, ne tie, kas brauc pa ceļu, kaut arī sistēma ir iecerēta ļoti vienkārša un saprotama.

Viens no labajiem piemēriem ir novērojams vietā, kur administratīvi sākas Baltezers. Tur uzstādīta zilā apdzīvotās vietas nosaukuma zīme, bet tas nenozīmē, ka tur tālāk pa šoseju jābrauc lēnāk. To var darīt ar ierastajiem 90 km/h, kamēr tiek ieraudzīta nākamā – baltā ceļazīme ar mājiņām. Tas nozīmē, ka ir jāsamazina ātrums uz 50 km/h, par ko tālāk liecina arī fotoradara zīme un atgādinājums, ka jābrauc šādā ātrumā.

Tomēr ļoti daudzās vietās ar šīm zīmēm ir pilnīga putra. Vietā, kur no Pleskavas šosejas iebrauc Rīgā, šīs zīmes ir izvietotas pilnīgi ačgārni. Uz viena staba uzstādīta baltā ceļazīme ar mājiņām, kas nozīmē, ka jābrauc ar 50 km/h, un zīme, ka jābrauc uz 70 km/h. Un vēl dažus metrus tālāk ir zīme, ka sākas apdzīvota vieta – Rīga.

Objektīvi skatoties, visu šajā vietā vajadzēja darīt otrādi – vispirms zilā zīme ar apdzīvotās vietas nosaukumu, tad 70 km/h, visbeidzot – pie Juglas varētu uzstādīt balto ceļazīmi ar mājiņām, kur arī jābrauc ar 50 km/h.

2 komentāri