“Zebra” eksperimentē: Kā ir pārvietoties ar mopēdu visu cauru gadu

2 komentāri

Zināms, ka neviens vien riteņbraucējs ar velosipēdu brauc visu gadu. Ja tas ir iespējams, nevajadzētu būt problēmām pārvietoties arī ar mopēdu. Vai tā ir? To izmēģināja Pauls Timrots.

Eksperiments ar 50 kubikmetru jaudīgo motorolleru sākas Rīgā, Pārdaugavā. Pauls Timrots norāda, ka rollera plusi ir tie, kas tas “ēd” maz degvielu – vien pāris litrus uz 100 kilometriem. Labi esot arī tas, ka mopēds “brauc ne pārāk ātri, nosisties arī gluži nevarēs”.

Dienā, kad Timrots sēžas pie mopēda stūres, ārā ir aptuveni +2 grādi. No rīta vēl bijis sniegs. Timrots nolemj doties uz Rīgas centru. “Saulīte spīd, asfalts vietām sauss. Mazliet vēsi varbūt ir, bet galvenais, lai nekur nepūš garām. Tad arī ir silti, nav ne vainas,” saka Timrots. Taču pēc dažiem kilometriem viņš novēro, – lai nebūtu auksti, nedrīkst braukt ātrāk par 40 km/h.

Tukšajās Pārdaugavas ielās Timrots secina, ka nekādas priekšrocības pret automašīnām  motorolleram nav. Taču – jo vairāk mašīnu uz ielām, jo lielāki uzvarētāji mopēdu vadītāji tomēr esot. “Rollers ir šaurāks nekā mocis, starp mašīnām var manevrēt ērti,” uzskata Timrots.

Tuvojoties Rīgas centram, viņš norāda, ka rollers varētu būt labs braucamais, lai pārvietotos no un uz darbu. “Vajag vien spilgtāku apģērbu un atstarotājus, jo krēslā vai tumsā nebūs vairs tik droši,” atgādina Pauls Timrots.

Turklāt viņš secina, ka vēsā laikā mopēds varētu pat būt ērtāks pārvietošanās līdzeklis par sabiedrisko transportu – divu riteņu braucamais “neēd” gandrīz vispār benzīnu, braukšana ir svaigā gaisā, stūre griežas asā leņķī, var izgriezties, kur vien vajag. Jākoncentrējas gan, nedrīkst palaist garām slidenas vai dubļainas vietas,” atgādina Timrots.

Arī Rīgas centrs Timrotam izaicinājums pie rollera stūres nav – tāpat ātrāk par 50 km/h mopēds nebraucot. Taču citādāk ir ar Vanšu tiltu, kur atļautais ātrums ir 70 km/h. “Rīgas centram mazs skūterītis ir labs, bet, ja jābrauc pa Ulmaņa gatvi vai Maskavas ielu, varbūt prasās kaut kas žirgtāks,” “Zebras” eksperimentā secina Pauls.

2 komentāri