“Zebra”: Deglava un Saharova ielas krustojums – kam tad te īsti ir priekšroka?

Pievienot komentāru
“Zebra”: Deglava un Saharova ielas krustojums – kam tad te īsti ir priekšroka?
Foto: Ekrānuzņēmums

Kādam raidījuma skatītājam Rīgā, Deglava un Saharova ielas krustojumā, gadījies iekļūt avārijā, un situācija izskatās visai strīdīga. “Zebra” devās uz minēto vietu noskaidrot – kam tad īsti te ir priekšroka?

Avārijā iekļuvušais autovadītājs braucis pa Deglava ielu un apgriezies braukšanai pretējā virzienā. Tajā brīdī luksoforā degusi zaļā gaisma, kā arī kreisais pagrieziens papildsekcijā. Sadursme notikusi ar automašīnu, kura tobrīd braukusi ārā no Saharova ielas un veikusi labo pagriezienu, arī degot papildsekcijai. Kurš tad īsti ir vainīgs šajā situācijā?

CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks eksaminācijas jautājumos Alberts Krūmiņš skaidro, – ja zīme atļauj braukt pa kreisi, tā atļauj apgriezties arī braukšanai pretējā virzienā.

Pavērojot krustojumu, “Zebrai” radās aizdomas, ka brīdī, kad Deglava ielā luksoforā deg zaļā gaisma un kreisā papildsekcija, zaļā gaisma, braucot taisni, ir arī no Saharova ielas, taču tā nav – zaļā gaisma, braukšanai taisni jau sen ir nodzisusi un palikusi tikai papildsekcija pa labi. Līdz ar to tam autovadītājam, kurš griežas pie papildsekcijas, vajadzētu būt ļoti uzmanīgam – viņam ir jāpalaiž tie, kuri atrodas uz ceļa, uz kura viņš nogriežas.

Autovadītājiem jāatceras: redzot zīmi, kas atļauj apgriezties pretējā braukšanas virzienā, jāņem vērā, ka tā ļauj izpildīt tikai šo manevru un neļauj griezties pa kreisi, ja tajā pusē ir ceļš. Savukārt, ja ir zīme, ka drīkst griezties pa kreisi, tā savukārt atļauj apgriezties arī braukšanai pretējā virzienā, kaut arī tas nav uzzīmēts.