Komentāri

Elektromobiļu īpašniekiem un arī tiem, kuri domā par šāda transportlīdzekļa iegādi, ir uzmundrinoša ziņa – nupat valstī ir parādījušās jaunas uzlādes stacijas elektromobiļiem.

Līdz šim Latvijā bija 6 ātrās uzlādes stacijas un apmēram 10 vidēji ātrās maiņstrāvas uzlādes stacijas. Šobrīd CSDD ir izbūvējis uzlādes staciju tīklu jau ar 70 uzlādes stacijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Pauls Beinarovičs
CSDD Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks

Tas nozīmē to, ka šobrīd ar elektromobili var aizbraukt uz praktiski jebkuru Latvijas galu un atpakaļ.

Ir gan viena lieta, kas interesē, – cik tad maksā šī smalkā uzlāde? Izrādās, ka ir stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumu grozījumi, kas nosaka, ka uzlādes pakalpojuma cena ir 15 centi minūtē.

Līdz šim lielākā daļa eklektromobiļu Latvijā tika nopirkta ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu, kas ļāva uzņēmumiem un pašvaldībām iegādāties šādas automašīnas ar 50-80% atlaidi. Tas radīja lielāko pircēju vilni.

Pauls Beinarovičs
CSDD Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks

Šobrīd man nav informācijas, ka būtu padomā kāds projekts, kā ietvaros tiktu stimulēta eletkromobiļu iegāde, bet priekšā ir nākamais plānošanas periods Eiropas Savienības fondiem. Es ļoti ceru, ka tajā atradīsies iespēja arī stimulēt elektormobiļu iegādi no viena vai otra fonda.

Jāpiebilst, ka latvijā šobrīd ir 370 elektromobiļi.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl