”Zebra”: Cik tad maksā elektroauto uzlāde speciālajās stacijās?

1 komentārs
”Zebra”: Cik tad maksā elektroauto uzlāde speciālajās stacijās?
Foto: ekrānuzņēmums no video / "Zebra"

Elektromobiļu īpašniekiem un arī tiem, kuri domā par šāda transportlīdzekļa iegādi, ir uzmundrinoša ziņa – nupat valstī ir parādījušās jaunas uzlādes stacijas elektromobiļiem.

Līdz šim Latvijā bija 6 ātrās uzlādes stacijas un apmēram 10 vidēji ātrās maiņstrāvas uzlādes stacijas. Šobrīd CSDD ir izbūvējis uzlādes staciju tīklu jau ar 70 uzlādes stacijām.

Pauls Beinarovičs
CSDD Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks

Tas nozīmē to, ka šobrīd ar elektromobili var aizbraukt uz praktiski jebkuru Latvijas galu un atpakaļ.

Ir gan viena lieta, kas interesē, – cik tad maksā šī smalkā uzlāde? Izrādās, ka ir stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumu grozījumi, kas nosaka, ka uzlādes pakalpojuma cena ir 15 centi minūtē.

Līdz šim lielākā daļa eklektromobiļu Latvijā tika nopirkta ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu, kas ļāva uzņēmumiem un pašvaldībām iegādāties šādas automašīnas ar 50-80% atlaidi. Tas radīja lielāko pircēju vilni.

Pauls Beinarovičs
CSDD Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks

Šobrīd man nav informācijas, ka būtu padomā kāds projekts, kā ietvaros tiktu stimulēta eletkromobiļu iegāde, bet priekšā ir nākamais plānošanas periods Eiropas Savienības fondiem. Es ļoti ceru, ka tajā atradīsies iespēja arī stimulēt elektormobiļu iegādi no viena vai otra fonda.

Jāpiebilst, ka latvijā šobrīd ir 370 elektromobiļi.