“Zebra”: Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem – ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

4 komentāri

Galvaspilsētas iedzīvotāji Bruņinieku ielā ievērojuši kādu līdz šim neredzētu satiksmes risinājumu – drošības saliņu, kas izvietota pie veloceliņiem. Raidījums “Zebra” devās skaidrot, kam tas paredzēts un kāds ir tā pienesums satiksmes drošības uzlabošanā.

Kā stāsta šā projekta autors Jānis Vasaraudzis, tad šāds satiksmes risinājums Latvijā izmantots pirmo reizi. To sauc par velobraucēju uzkrāšanas zonu jeb “bikebox”. Šāds risinājums tiek izmantots Kopenhāgenā, Amsterdamā, Roterdamā un citās pilsētās ar intensīvu velosipēdistu satiksmi. Domājams, ka to turpmāk arvien biežāk redzēsim arī pašmājās.

Šis satiksmes risinājums dāvā velosipēdistiem iespēju pirmajiem šķērsot krustojumu, un, lai nokļūtu pretējā ielas pusē pa diagonāli, nav jāgaida vēl viens gaismas signāls. To var izmantot brīdī, kad luksoforā deg sarkanās gaismas signāls – ir jābrauc pāri pa iekrāsoto celiņu līdz drošības saliņai, jāieņem kreisā malējā pozīcija un jānostājas braukšanas virzienā.

Ceļu satiksmes noteikumos pagaidām šāds risinājums nav atrunāts, taču noteikumi paredz, ka velosipēdistiem pašiem ir jāizvēlas, kā droši šķērsot krustojumu atkarībā no satiksmes intensitātes, virziena un visiem pārējiem faktoriem.

Kā secināja “Zebra”, tad šobrīd šim risinājumam būtu iespējami arī uzlabojumi – nogriežoties pa kreisi un tiekot līdz šai saliņai, nekas neliecina par to, kur velosipēdam būtu jāturpina turpmākais ceļš. Šajā situācijā noderētu, piemēram, uz veloceliņa uzkrāsots virziens.

Riteņbraucējiem gan šajā vietā ir jābūt uzmanīgiem un jāskatās, vai brīdī, kad pie sarkanās gaismas viņi dosies pa kreisi, luksoforā neiedegas zaļā gaisma un stāvošie auto neuzsāk kustību. Īpaši bīstami šādi manevri varētu būt, ja šai vietai tuvojas kāds motociklists vai mopēda vadītājs, un, nepārliecinoties par drošību, var gadīties iekulties negadījumā.

4 komentāri

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

"Zebra" pēta, kāpēc Jūrmalas šoseja kļuvusi bīstama

"Zebra" pēta jauno veloceliņu radīto haosu Duntes ielā

"Zebra": Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem - ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

Leģendām apvītais "RAF" autovilciens - no Maskavas olimpiādes līdz restaurācijai un Rīgas Motormuzejam

Latvijas pašvaldību tilti - bumba ar laika degli

"Zebra" testē: kā ir braukt ar elektrisko velosipēdu, un kādām vajadzībām tas piemērots?

"Zebra": Kaut kā ir jātiek galā ar kreisajiem pagriezieniem!

"Zebra" iepazīstina ar "ķieģeļa" radīto mistēriju uz Saulkrastu šosejas

Daudzie ūdens ceļi Rīgā tiek maz izmantoti; studenti veido laivu koplietošanas platformu

“Ceļš nav spēle. Kļūdas nepiedod!” Uzsākta jauna kampaņa saistībā ar neapdomīgu braukšanu

"Zebras" padomi drošākai braukšanai ar auto rudenī