“Zebra”: Bargāki sodi par agresīvu braukšanu, “pārmācīšanu uz ceļa” un telefona lietošanu pie stūres

Pievienot komentāru

Dziesmusvētku dunā daudzi noteikti pamanīja, ka tiek ieviesti jauni sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē, un viens no būtiskākajiem jaunumiem, par ko visi runā, ka tagad nevarēs lietot mobilo telefonu, nevarēs rakstīt un lasīt, braucot pie stūres.

Policija jau ilgāku laiku testē sistēmu, ar kuru aprīkota netrafarēta automašīna. Tā piedalās kopējā plūsmā un darbojas kā fotoradars. Ja policists var apturēt vienu automašīnu un paiet ilgāks laiks, kamēr tiek noformēts pārkāpuma protokols, tad jaunā sistēma būs līdzīga fotoradariem. Vadītāji netiks turēti, bet vēlāk tiks nosūtīti paziņojumi par konstatēto pārkāpumu.

Būtiskākais ir tas, ka par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu pie stūres, transportlīdzeklim esot kustībā, var tikt piemērots sods no 25 līdz 100 eiro.

Sodi par agresīvu braukšanu

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka tagad bargāk tiks sodīti tie autovadītāji, kuri apzināti veiks sānslīdes un apzināti veiks strauju bremzēšanu kādas automašīnas priekšā, proti, tādā veidā cenšoties parādīt, kuram tad ir taisnība uz ceļa.

Lielāks sods būs arī divriteņu motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem – par braukšanu uz aizmugurējā rata.

Sodīs arī tos, kuri brauks ar neaizsprādzētām ķiverēm, nepareizi piefiksēs bērnus automašīnās un nepārbaudīs aizmugurē sēdošos pasažierus, vai viņi ir piesprādzējušies.

Rūpīgāk tiks pieskatīti arī tie, kuri, braucot pa ceļu, neievēros atbilstošu distanci, “sēdēs kādam astē” un tādējādi radīs lieku nervozitāti uz ceļa. Savukārt smago automašīnu vadītājiem būs jāievēro distance no priekšā braucošā kolēģa, lai apdzīšanas manevra laikā šoferim nepieciešamības gadījumā būtu iespēja iespraukties starp kravas automobiļiem.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Droša distance ir puse no tā ātruma, ar kādu mēs braucam. To vajadzētu ievērot. Domāju, ka cilvēki sāks domāt par to.