Vēl viens veids, kā izglābt pasauli: “Zebra” testē reti sastopamu un ekoloģisku automašīnu

1 komentārs
Vēl viens veids, kā izglābt pasauli: “Zebra” testē reti sastopamu un ekoloģisku automašīnu
ZEBRA

Šonedēļ raidījums “Zebra” testē ļoti reti sastopamu un ekoloģisku automašīnu, kas pārvietojas ar saspiesto dabasgāzi. Tādas automašīnas šobrīd Latvijā ir ļoti maz, arī uzpildes vietu ir maz, “uzpildīties” iespējams tikai divās vietās – Rīgā un Jēkabpilī.

Kā stāsta AS “Virši-A” biznesa attīstības vadītājs Lauris Kalve, dabasgāzei ir augstāks enerģijas saturs, tādējādi, lai veiktu to pašu attālumu, nepieciešams mazāks kilogramu skaits, jo dabasgāze tiek mērīta kilogramos, nevis litros, kā tas tiek darīts ar benzīnu un dīzeļdegvielu.

“Jau šobrīd ir iespēja sasniegt mazākus CO2 izmešus, kas ir 25% līdz 35% mazāk salīdzinājumā ar benzīnu un gāzi, kā arī tiek samazināti slāpekļa oksīdi,” skaidro Kalve.

Tiek mēļots, ka neesot nekādas atšķirības jaudā un paātrinājumā; neatkarīgi no tā, vai tiek braukts ar benzīnu vai gāzi. Lai pārbaudītu, vai tā ir patiesība, raidījums “Zebra” veica testu.

Kā izdevās noskaidrot, – braucot ar dabasgāzi, ātrumu līdz 50 kilometriem stundā izdevās sasniegt 4,09 sekundēs, ar benzīnu – 4,47 sekundēs. Savukārt ātrumu 100 kilometri stundā ar dabasgāzi izdevās sasniegt 11,09 sekundēs, bet, braucot ar benzīnu, – 11,57 sekundēs.

Plašāk skatieties raidījuma “Zebra” sagatavotajā sižetā!