Vai Tallinas šoseja pārtaps par Tallinas ielu? “Zebra” pie Ādažiem atklāj kārtējo nejēdzību

1 komentārs
Vai Tallinas šoseja pārtaps par Tallinas ielu? “Zebra” pie Ādažiem atklāj kārtējo nejēdzību

Izskatās, ka tuvākajā laikā Tallinas šoseja varētu pārtapt par Tallinas ielu. Atsevišķi zemju īpašnieki pie šosejām savu “ērtību” vārdā ir gatavi pakļaut briesmām sevi un citus satiksmes dalībniekus.

Viens no piemēriem, kas to ilustrē vislabāk, ir kāda nesen uzcelta ēka netālu no Ādažiem, pie kuras uzliets asfalta celiņš, kas bez ieskriešanās un bremzēšanas joslas ved pa taisno uz Tallinas šoseju, kur automašīnas brauc ar 90 km/h.

Zīmīgi, ka turpat, aptuveni 100 metrus tālāk, ir izbūvēts pieslēgums, kas atbilst drošības kritērijiem – tam ir gan gājēju tiltiņš, gan arī bremzēšanas josla. Šis pieslēgums varētu apkalpot visas ēkas, kas atrodas tur tuvumā.

Kā komentē “Zebras” vadītājs Pauls Timrots: “Nav īsti skaidrs, kurš te ir muļķis – tas, kurš iztērē naudu par visu šo sarežģīto pieslēgumu ar tiltiņiem un bremzēšanas joslām, vai arī tas, kurš taisās nosisties, brutāli pa taisno izbraucot ārā uz šosejas.”

Varbūt tas šķiet ērti tam vienam, kurš nopircis zemes gabalu tuvu šosejai, taču tiem tūkstošiem cilvēku, kas pārvietojas pa šo ceļu, tas ir drauds satiksmes drošībai.

“Nav pat svarīgi, vai tā ir Tallinas šoseja, Bauskas šoseja vai Liepājas šoseja – situācija visur ir vienāda. Tā mēs būtībā paši sev to valsti nozogam – sametamies kopā un uzbūvējam šoseju, un pēc tam katrs, kam ienāk prātā nopirkt kādu zemesgabalu, mierīgi uztaisa krustojumu ar šo šoseju. Tā satiksme kļūst bīstamāka, palēninās un nav mums vairāk šosejas. Paliek tikai iela. Vai mums to vajag?” vaicā Timrots.

1 komentārs