Vai autovadītājiem jādod priekšroka autobusam, kas brauc pa tramvaja sliedēm? Atbild “Zebra”

8 komentāri

Rīgā, Jūrmalas gatvē, ir apgriešanās vieta, kas paredzēta automašīnām, bet šajā vietā pa sliedēm ceļu mēro gan tramvajs, gan autobuss. Saistībā ar šo vietu kāds raidījuma “Zebra” skatītājs vaicā, – vai, veicot apgriešanās manevru, priekšroka jādod arī autobusam, kas pārvietojas pa tramvaja sliedēm?

Kā norāda CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks eksaminācijas jautājumos Alberts Krūmiņš, visiem transportlīdzekļiem, kas vēlas apgriezties braukšanai pretējā virzienā, ir jādod priekšroka visiem tajā pašā virzienā braucošajiem autobusiem un tramvajiem.

“Es teiktu, ka tas ir radošs risinājums, kā padarīt sabiedrisko transportu ātrāku, lai tas mazāk iesprūst kopā ar citiem transportlīdzekļiem,” norāda Krūmiņš.

Pēc raidījuma “Zebra” novērojumiem, situācija Jūrmalas gatvē ir diezgan interesanta. Ierasti tramvaju sliedes izveidotas uz bruģa vai zāles, bet Jūrmalas gatvē tās ieskauj betons, tātad pa to var pabraukt arī ar citiem transportlīdzekļiem. “Uztaisīt koridoru, pa kuru var braukt gan tramvajs, gan autobuss, visumā prātīga doma,” – bilst raidījuma vadītājs Pauls Timrots.