Vai atceries šo leģendāro “Zebras” video? Pauls Timrots atklāj tā tapšanas aizkulises

2 komentāri
Vai atceries šo leģendāro “Zebras” video? Pauls Timrots atklāj tā tapšanas aizkulises
Foto: Ekrānuzņēmums

Pagājušajā nedēļā Siguldā tika atklāts atjaunotais vēsturiskais tilts pār Gauju. Raidījumam “Zebra” tas saistās ar satiksmes drošības materiāla filmēšanu pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad tika uzņemtas asa sižeta filmas cienīgas ainas.

Kā stāsta viens no “Zebras” veidotājiem, Pauls Timrots, tajos laikos nekādas lielās datorgrafikas iespējas nebija, tāpēc vajadzēja vienkārši atrast auto un iemest to upē.

Idejas pamatā bija fakts, ka kādas avārijas rezultātā bija izlauzta tilta barjera, un sadarbībā ar Rīgas kinostudijas butaforiem izdevās izveidot autentisku barjeru, kas līdzinātos īstajam betonam. “Viņi uztaisīja to no koka, putuplasta gabaliem un nokrāsoja tik ļoti līdzīgu, ka mēs nevarējām saprast – kura ir mūsu barjera un kura ir svešā. Smieklīgi bija tas, ka, mašīnai iztriecoties cauri barjerai, tie “betona” gabali peldēja pa upi,” atceras Timrots.

Video filmēšanā piedalījās arī Ivars Beitāns, kurš zināms kā gumijlēkšanas aizsācējs un šobrīd darbojas ar “Aerodium”. Tolaik viņš bija kaskadieris un lēca pāri automašīnai ceļa darbinieka kostīmā.

Tajā laikā uz tilta notika satiksme un ik pa brīdim bija jāpalaiž arī autobusi, kas kursēja pēc maršruta. “Secinājums bija tāds – ja mašīnu no tāda augstuma iemet upē, tad izdzīvot praktiski nav iespējams,” norāda “Zebras” veidotājs.

2 komentāri