“Tur ir diezgan spēcīgas smadzenes iekšā.” “Zebra” dodas noskaidrot, kā darbojas luksofors?

1 komentārs
“Tur ir diezgan spēcīgas smadzenes iekšā.” “Zebra” dodas noskaidrot, kā darbojas luksofors?

Vai esat kādreiz domājuši, kā luksoforā darbojas lampiņas? Brīžiem iedegas zaļš, brīžiem sarkans. Aizbrauc viena mašīna, aizbrauc otra. Bet – vai tas ir tik vienkārši? To devās noskaidrot raidījums “Zebra”.

“Tur ir diezgan spēcīgas smadzenes iekšā. Nopietns procesors. Ja ir detektori, tad ļoti nopietni tiek rēķināts, kādas plūsmas, kurā virzienā vairāk ir vajadzīga zaļā gaisma, kur ne. Tiek novērtētas gan automašīnas, gan gājēji. Līdz ar to notiek nopietna rēķināšana krustojumos, kur ir modernie luksoforu kontrolieri,” raidījumam stāsta “LUCIDUS” projektu vadītājs Krišjānis Vīdušs.

Video: “Zebra” skaidro, kā darbojas luksofors

Kā atklāj Vīdušs, ir luksofori, kas aprīkoti ar videodetektoriem, kas spēj atpazīt pat automašīnu veidu, kā arī ātrumu, tās attālumu līdz krustojumam un fiksēt dažādus satiksmes plūsmas datus.

TOP komentāri

  • Dzintars
    +2 +2 0

    Dzintars

    Tas gurķis Krišjānis Vīdušs lai aizbrauc naktī uz abiem IKEA krustojumiem - luksofori slēgājas katru minūti. Ne gājēju ne auto uz IKEA izbrauktuves nav!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl