“Tukums – pilsēta rūķīšiem…” Timrots komentē skatītāju iesūtītās nejēdzības un jautājumus

1 komentārs
“Tukums – pilsēta rūķīšiem…” Timrots komentē skatītāju iesūtītās nejēdzības un jautājumus
CEĻU VĒROTĀJS/ZEBRA

Mulsinošas ceļa zīmes un ierosinājums likvidēt gājēju pāreju Brīvības gatves un Krustabaznīcas ielas krustojumā, – šie ir daži no raidījuma ”Zebra” acīgāko skatītāju iesūtītajiem novērojumiem un jautājumiem sadaļā ”Ceļu vērotājs”.

Pavisam kuriozu attēlu iesūtījusi skatītāja no Tukuma, kur nesen salabota Kurzemes iela un uzstādītas jaunas ceļas zīmes.

”Tukums – pilsēta rūķīšiem. Tikko kā salabota Kurzemes iela, atjaunotas ietves, uzstādītas jaunas ceļa zīmes. Diemžēl uzstādītāji piemirsa, ka pa ietvēm iet cilvēki. Es esmu 175 centimetrus gara, bet šķiet, ka pārāk gara Tukumam. Zīmes uzstādītas ļoti zemu un tieši virs gājēju/velosipēdistu celiņa,” raksta skatītāja.

Šajā situācijā attēls runā pats par sevi, – norāda TV3 raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots un komentē: “Ja tā zīme sievietei ir pie galvas, tas nozīmē, ka velosipēdistam pa seju!”

FOTO: CEĻU VĒROTĀJS

Vēl kādu mulsinošu situāciju atsūtījis autovadītājs no Rīgas, kur, nogriežoties no Maskavas ielas uz tirdzniecības centru “Akropole”, ceļa zīme neatbilst reālajam ceļam.

Zīme informē autovadītājus par jaunas joslas sākumu, tomēr apzīmējums uz ceļa norāda par labās joslas beigām un ceļa sašaurināšanos.

“Varbūt tur tālāk ir divas joslas, neesmu bijis “Akropolē”. Tas, kas ir redzams tajā bildē, ir amizanti. Tur stāsta pilnīgi pretējo stāstu. Nekādas divas joslas tur īsti nedzimst, tā ir tāda negudra zīmju lietošana tajā vietā,” saka Timrots un uzsver, – tādējādi tiek grauta ticība ceļa zīmēm.

“Lielākais drauds – ar šādiem risinājumiem mēs zaudējam ticību tam, ko redzam uz ceļa. Mēs graujam ticību ceļa zīmēm. Tas ir sliktākais. Ticība tam, ka zīme ir vajadzīga, tā mums ļoti dilst šajā brīdī,” norāda Timrots.

FOTO: CEĻU VĒROTĀJS

Savukārt kāds autovadītājs iesūtījis jautājumu par vienu no gājēju pārejām Rīgā, Brīvības gatvē.

Skatītājs vaicā, – ja likvidētu gājēju pāreju, kas atrodas, kreisajā pusē izgriežoties no Krustabaznīcas ielas uz Brīvības gatvi, vai tas neatslogotu Krustabaznīcas ielu?

“Man kā gājējam un riteņbraucējam ir vienalga, vai T-veida krustojumu šķērsoju vienā vai otrā vietā, bet nav vienalga, braucot ar auto un veicot kreiso pagriezienu,” raksta autovadītājs.

Krustabaznīcas ielas un Brīvības gatves krustojums

Atbildot uz skatītāja jautājumu, raidījuma “Zebra” vadītājs norāda, ka šajā vietā nogriezties pa kreisi var divās joslās, līdz ar to vienmēr var apbraukt gājēju, kurš šķērso ielu.

“Likvidējot pāreju, cilvēks neies riņķī, viņš neies tos 50 metrus. Ja autovadītājam slinkums ar mašīnu sekundi pagaidīt, kādēļ, lai cilvēks ietu minūti pretējā virzienā? Tā kā tas nav godīgi,” norāda Timrots.

Vienlaikus viņš skaidro, ka, likvidējot attiecīgo gājēju pāreju, daļai gājēju nāktos šķērsot gan Brīvības gatvi, gan Krustabaznīcas ielu, lai nokļūtu sev nepieciešamajā ielas pusē. “Piedāvāt cilvēkam iet pāri divām citām pārejām nozīmē palikt viņu divreiz zem sitiena. Tā kā tas nav prātīgs risinājums,” akcentē Timrots.

Jautājumus, aprakstus un bildes par nejēdzībām uz ceļiem – krustojumiem, bedrēm, negadījumiem – var iesūtīt ŠEIT!